SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Çocuklarda Burun Tıkanıklığına Dikkat

Burunların içerisinde yer alan hava yolları yeni doğanlarda ve çocuklarda erişkinlere oranla daha dar bir yola sahiptir. İşte bu sebepten meydana gelen bu durum sebebi ile herhangi bir istenmeyen gelişim, şikâyetlerin bir anda artış göstermesine sebep olmaktadır.

Çocuklarda Burun Tıkanıklığına Dikkat
Bu haber Toprak Çınar tarafından 27 Şubat 2017 - 9:51 'de eklendi ve 1.157 kez görüntülendi.

Burun alt solunum yollarının koruyucusu görevini üstlenmekte ve havanın burun içerisinden nemlendirme yaparak akciğerlere gönderilmesini sağlamakta ve vücut açısından solunum dengesinin sağlanmasına yardımcı olan önemli bir organdır.
Çocuklarda meydana gelen burun tıkanıklarının iki ana nedeni bulunmaktadır. Bunlardan biri, doğum esnasında en sık görünen durumlardan biri olan burun arkası ile geniz arasının zarla ya da kemik doku ile kapalı olması durumudur. Bu durumdan dolayı çocuk doğduğu andan itibaren bu rahatsızlığı hissetmeye başlar. Burun içerisine kaçabilen yabancı cisimler, kistler ve tümörler de çocuklarda burun tıkanıklığının sebepleri arasında yer almaktadır. Diğer sebeplerden biri de, sonradan meydana gelen burun tıkanıklıklarıdır. Bunun en sık nedenlerinden biri geniz etidir. Sinüzit rahatsızlığı da çocuklarda burun tıkanıklığına sebep olmaktadır.
Çocuklarda sinüzit uzun süreli olan nezle ile birlikte oluşmaktadır. Burun salgısının fazlaca olması ve yoğun olarak salgı kıvamının bulunması burun drenajının azalma göstermesine ve burun içlerinde sümüklerinin birikmesine neden olmaktadır. Bu rahatsızlığın tedavisi mevcuttur fakat doğumsal durumlardan kaynaklanan rahatsızlıklar oluşmuş ise tedavisi daha zor olmakta ve polip ismi verilen etler oluşmaktadır.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı