SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Diyetisyenler Uyardı

Uzman diyetisyenler tarafından son zamanlarda bir hayli olarak moda olan bir diyet yöntemine karşı aşırı derece de bir uyarı gelmekte.

Diyetisyenler Uyardı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 26 Şubat 2017 - 11:36 'de eklendi ve 1.166 kez görüntülendi.

Bu diyet yöntemi ise kişinin sağlığını aşırı derece de etkileyecek cinsten ve buna bağlı olarak ise hayatınızı mahvedebilmeye kadar gidecek bir yöntem olarak açıklanıyor.
Son zamanlarda bir hayli moda olan bir diyet yöntemine karşın uzman diyetisyenler tarafından adeta bir savaş başlatıldı. Sosyal medya üzerinden paylaşılan diyet programlarına uymak yerine zayıflamak veya diyet yapmak isteyen kişilerin bir diyetisyen ntarafından kontrol edilmeleri gerektiği ifade diliyor. Sosyal medya üzerinde paylaşılan ve ben yaptım yok şu kadar kilo verdim ya da almam kiloyu aldım ideal kilomdayım gibi paylaşımlara dikkat edilmesi ve mümkün ise bunlara kesinlikle uyulmaması gerektiği ifade diliyor. Buna göre uzmanlar kesin olarak kişilerin artık her hastane de bulunan bir diyetisyen uzman ile görüşmelerini ve bu tavsiyeler ve doktor kontrolü altında kilo vermeleri gerektiğini ifade ediyor. Ayrıca uzmanlar bu konu hakkında öyle bir benzetme yapıyor ki diyet programları da parmak izi gibi özel olmalı diyorlar.
Uzmanlar kesin olarak sağlık sorunu yaşamamak adına ve herhangi bir sağlık problemi çıkaracak şeylerin yenmemesi için bir doktor kontrolünde bu diyetlerin yapılması gerektiğini ve sosyal medya veya internet üzerinde bulunan diyet programlarının uygulanmaması gerektiğini ifade ediyor.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı