SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 20 Şubat 2017 - 18:50 'de eklendi ve 1.303 kez görüntülendi.

Aynaya baktınız ve saç tellerinizin arasından sırıtan beyazlar canınızı sıktı. Boyamanız gerektiğini ve bunun size iyi geleceğini biliyorsunuz; ama kuaföre gidip o kadar para döküp saçınızı boyatmak istemiyorsunuz. Bir seçeneğiniz daha var elbette. Evinizde hiçbir yere gitmeden kendi saçınızı kendiniz boyayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazıyı okuyun ve sonra gidip kendi saçınızı boyayın derim.Evde saç boyamak hem zaman açısından hem de ekonomik açıdan karlı bir şey. Bunun için öncelikle şunu bilmelisiniz: Saç boyası en iyi sonucu bakımlı saçlarda verir. Bu nedenle saçlarınızı ihmal etmeyin ve saçınızın ihtiyacına göre bir bakım uygulayın.

Saç boyanızın istediğiniz sonucu vermesinin en iyi yolu saçınıza uygun boya rengini seçmekten geçer. Gün ışığında saçlarınıza bakın ve hangi tonun cildinize yakışacağına ve doğal duracağına kendiniz karar verin. Uygun rengi seçtikten sonra isterseniz saç boyamak için her şeyin takım halinde satıldığı boyaları alın, isterseniz de boyayı ve oksidasyon kremini ayrı ayrı alın.

Boyayı hazırlamadan önce alın ve yüz çevrenize, kulaklarınızın arkasına süreceğiniz bir miktar vazelin, boyama işlemi bittikten sonra saçınızın etrafındaki deriden boyanın kolaylıkla çıkmasını sağlayacaktır. Bunu da yaptıktan sonra evde eski bir gömlek ya da tişörtünüz varsa onu giyin. Böylece boyanın kıyafetlerinize sıçrayarak onları kullanılmaz hale getirmesinin önüne geçmiş olacaksınız.Boyama işlemini yaparken saçlarınızı tutam tutam ayırın ve boyayı her tutama dikkatle uygulayın. Saçlarınızın arka kısımlarını daha iyi boyamak istiyorsanız bir ayna yardımıyla bu kısımları görerek boyayın. Boyama işlemi bittikten sonra boya kutusunun üzerinde yazılan süre kadar bekleyin ve saçlarınızı ılık su ve şampuan yardımıyla yıkayın. Sıhhatler olsun!


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı