SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Fazla kahve tüketiminin zararları ve kahve bağımlılığı nasıl bırakılır?

Fazla kahve tüketiminin zararları ve kahve bağımlılığı nasıl bırakılır?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 04 Mart 2017 - 18:41 'de eklendi ve 1.238 kez görüntülendi.

Günde iki veya üç fincandan fazla içilen kahvenin bilinen pek çok olumsuzlukları vardır. Uykusuzluk, sinirlilik, çarpıntı, kalp ritm bozuklukları hatta gebe kadınlarda düşük doğum gibi sonuçlar doğurabilen kahve tiryakiliği ne zaman bağımlılık yapıyor? Uzmanlar kahve tüketimini azaltmak için neler öneriyor?Fazla kahve tüketimi ayrıca migren gibi kronik ağrılarda tetikleyici olabiliyor. Yüksek tansiyon hastaları ve gastrit, ülser gibi mide sorunları olanlar kahve tüketiminde dikkatli olması gerekenler arasında sayılabilir.

Uzmanlar günde bir fincan kahve tüketmenin bile kafein bağımlılığına neden olabileceğini söylüyor. Kafeinin dünyada en yaygın olarak kullanılan uyarıcı olmasının sebebi kuşkusuz ucuzluğu ve kolay ulaşılabilirliği.

Kahve tiryakiliğinde günlük “dozlarını” almayan kişilerin, yüzde ellisinde baş ağrısı görülürken, yüzde on üçünün iş verimlerini düşürecek şikayetleri meydana geliyor. Her zamanki miktarda kafein almayan insanlarda baş ağrısı, konsantrasyon eksikliği ve bitkinlik gibi olumsuz belirtiler görülüyor.Uzmanların kafein bağımlılığından kurtulmak için bulunduğu önerilerden birkaçı şöyle; kafein içeren ürünlerin tüketimi yavaş yavaş azaltılmalı ve onların yerine kafeinsiz benzer ürünlerin tüketilmesi.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı