SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Gripten Korunmanın Yolları

Kış aylarının şiddetli geçmesiyle birlikte en çok bulaşan ve en çok görülen hastalık türü olan gripten korunmak için uzmanlar uyarıyor!

Gripten Korunmanın Yolları
Bu haber Toprak Çınar tarafından 26 Ocak 2017 - 16:05 'de eklendi ve 310 kez görüntülendi.

 -Aşı olun; Hayati durum açısından tehlike arz etmeyen ve 9 aydan büyük bireylerin hem bulaşma hemde bulaştırma riski olduğundan aşı yaptırılmasını önermektedir.

-Öpüşmeyin; Hastalık döneminde öpüşmek, tokalaşmak, tensel temas gerektiren bütün durumlardan kaçınmak en etkili yoldan bulaşma veya bulaştırmayı önyeleyicidir. Gerek duyulmadığı takdirde aynı havanın solunmasından da kaçınmak gerekmektedir.

-Dinlenin; Grip olan kişilerde en sık görülen etkilerin başında ateş yükselmesi gelmektedir. Ateşiniz düşmüş olsa bile uzmanlar dinlenmenin daha sağlıklı olduğunu söylüyor.-Hassas organlara dokunmayın; Eller daima mikrop barındıran organlarımızdır. İyi temizlenmediğinde birçok hastalığa davetiye çıkartmaktadır. Ellerinizi mümkün olduğunca gözünüzden, burun ve ağzınızdan uzak tutmaya çalışın.

Grip denilince akla gelen çözümlerden birisi hiç kuşkusuz C vitamini depolamaktır. Bunun yanısıra bol miktarda su tüketimi vücutta biriken toksinlerin dışarı atılmasını sağlayarak sağlığınızı geri kazanmanız açısından oldukça önemlidir. Doktor tavsiyesi olmadan antiviral ilaçlar alınmasını önermeyen uzmanlar, etkili çözümün dinlenmekten geçtiğini belirtiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA