SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Güneş Çarpmasını Önlemenin Püf Noktaları

Güneş Çarpmasını Önlemenin Püf Noktaları
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 20 Şubat 2017 - 10:50 'de eklendi ve 1.255 kez görüntülendi.

Yaz mevsiminin en çok şikayet edilen durumlarından birisi olan güneş çarpması, vücuda ve bireye kötü etkiler yapabilir. Güneş ışınlarının artık delinmiş olan ozon tabakasının genişlemesi ile birlikte dünyamıza daha fazla gelmesi ve haliyle de zararlı ışınların bizde etkiler yaratması söz konusudur.Bu makalemizde zararlı güneş ışınları ve güneş çarpmasından korunmak hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Öncelikle organizma olarak alerjik bir birey iseniz her ne olursa olsun öğle saatlerinde güneşe çıkmamanız güneş çarpmasını önlemenizdeki ilk püf noktadır. Alerjik bireyler için cildiye hekimleri genellikle koruma faktörü çok yüksek olan güneş kremlerini önermekte. Bunları kullanarak güneşe çıkmanız, güneş yanıkları ve çarpmasını önleyecektir.

Vücudun elbette ki güneşe ve D vitaminine ihtiyacı var. Bu yüzden de güneşsiz bir hayat düşünülemez. Halk arasında bilindiği üzere bir atasözümüz var. Güneş girmeyen eve doktor girer diye. Eğer ki çok alerjik biri iseniz ve güneşe hiçbir şekilde çıkamıyor iseniz pencerelerinizi açarak eve güneş girmesini sağlayabilir güneşin kemiklerinize ileteceği vitamini depolayabilirsiniz.

Öğle saatlerinde güneş ışın açısı dünyamıza dik olarak geldiğinden bu saatlerde dışarı çıkmamanız da güneş çarpmasını ve rahatsız olmanızı önleyen bir yöntemdir. Eğer acil ve mecburi olarak çıkmanız gerekiyor ise yukarıda söylediğimiz gibi yüksek faktörlü güneş kremi kullanmanız size fayda sağlayacaktır.Diğer bir yöntem ise küçük kafa şemsiyeleri kullanmaktır. Kulağa her ne kadar komik gelse de güneşin zararlı ışınlarından kafayı ve vücudu önemli ölçüde korur. Günümüzde gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde bu yöntem oldukça yaygındır. Hemen hemen herkeste kafaya geçirilmiş küçük şemsiyeler görmeniz mümkündür. Bunların dışında güneş çarpmasını önleme amaçlı yazlık plaj şapkaları veya sportif şapkalar kullanabilirsiniz. Bu durumda da kafanızı çok sıkmaması ve kumaşı önemli bir hal alıyor. Sağlıklı günler dileriz.

 


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı