SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar? Belirtileri Nelerdir?

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar? Belirtileri Nelerdir?
Bu haber Alper tarafından 19 Ocak 2017 - 16:40 'de eklendi ve 293 kez görüntülendi.

Hamile kalmayı düşünen kadınların merakla beklediği hamilelik belirtilerinin ne zaman başladığı ve belirtileri hakkında detaylı bilgiler..

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Hamilelik öncesi belirtilerin meydana çıkma süreci ve çeşidi bünyeden bünyeye göre farklılık yaratabilir. Ancak çoğu kadında döllenme sonrasında ki 10-15 günlük süre zarfında hamilelik belirtileri başlar.Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Adet Kanamalarının Azalması; Çok görülen belirtilerden biri olan adet gecikmesi olarak bilinir. Kanamanın azalması ya da gerçekleşmemesi durumu.

Göğüslerde Büyüme veya Ağrı; Hamilelik sırasında vücutta görülen değişiklikler, göğüs büyümesi ve ağrılara yol açar.

Mide Bulantısı; En çok gözlemlenen belirtilerden kusma ve mide bulantısı, genel ağırlıklı olarak sabahları yaşanır. Ancak gün içinde de belirtiler gösterebilir.

Yorgunluk; Normalinden daha çok vücut yorgunluğu gözlemlenirken, hamileliğin ilk devresinde belirir.Baş Dönmesi; Kan damarında orta düzeyde genişlik olması tansiyonu etkiler ve tansiyon düşmesine yol açar. Uzun zaman ayakta durunca yada hızlı kalkmalarda baş dönmesi yaşanabiliyor.

Sık İdrara Çıkma; Metobolizmanın anne ve bebeği geliştirmek adına hızlanmasıyla sıkça idrara çıkma nedeni olabilmektedir.Ruhsal Değişiklikler; Hamilelik evreninde normalinden daha stresli ve sinirli yapı gözlenir. Gülme esnasında bir anda durup ağlama hissi de yaratabilir.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı