SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları nelerdir?

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları nelerdir?
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 23 Ocak 2017 - 21:15 'de eklendi ve 504 kez görüntülendi.

Şüphesiz tüm kadınlar pürüzsüz bir vücuda sahip olmak ister. Bunun için de biz kadınların en büyük rahatsızlığı istenmeyen tüyleridir. Tüylerin oranı bazı kadınlarda normal, bazı kadınlarda ise olması gerekenden daha fazladır. Buna ya genetik nedenler ya da hormonel bozukluklar neden olabilmektedir. Tüylerinizin fazla olduğunu düşünüyorsanız onlardan kurtulma yöntemleri aramadan önce hormon testi yaptırmanızı öneririm. Eğer böyle bir rahatsızlığınız varsa içten tedavi edilmedikçe tüylerinizde azalma gözlemleyemezsiniz. Tüylerinizden geçici ya da kalıcı olarak kurtulma yöntemlerini aşağıda sizlere anlatacağım.1. JİLET

Tüyler kökten koparılmadığı için acı vermeyen bir yöntemdir fakat aynı nedenden dolayı kısa sürelidir. Tüyler kesildikten 1-2 gün sonra uzamaya başlar. Kuru uygulamamanızı tavsiye ediyorum çünkü tahriş veya kesikler meydana gelebiliyor. Acil bir durumda kullanabilirsiniz fakat uzun vadede kullanmanızı önermem. Genital bölge, kol, bacak gibi uzuvlarınızda kullanabilirsiniz.

2. TÜY DÖKÜCÜ KREMJiletle aynı etkiye sahiptir fakat daha az tahriş eder. Alınacak bölgeye krem sürülür, 5-10 dakika arası beklenir ve paketteki spatula ile tüyler alınır. İşlem sonrası bölge soğuk suyla durulanmalıdır. Tüy dökücü kremlerin kokusu biraz ağır olabilir. Ayrıca uygulama yapmadan önce ürünlere karşı bir alerjiniz olup olmadığını anlayabilmeniz için vücudunuzun ufak bir bölümünde deneme yapmanız gerekir. Kullanacağınız bölgeye göre krem almanız önerilir.

3. İP

Yüz bölgesi için kullanılan bir yöntemdir. Tüyler kökten alındığı için acı olur ama hafiftir. Ciltte kızarıklıklar oluşabilir.

4. ŞEKERLİ AĞDATüyleri kökten alır bu yüzden acı verebilir. Ayrıca tüyler kökten alındığı için tüylerin çıkış süresi uzar. İçerisinde şeker bulundurduğu için tüy köklerini beslediği söylenir. Evde yapılabileceği gibi marketlerde satılan çeşitleri de vardır. Uygulanacak bölgeye ince bir şekilde tüylerin çıkış yönüne doğru sürülür. Ağda bezi yapıştırılarak tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekilir. Su ile temizlenebilir. Her bölgede kullanılabilir.

5. SİR AĞDA

Şekerli ağda da olduğu gibi tüyler kökten alınır ve acı verebilir. Tüylerin çıkış süresi uzar. İçeriğinde şeker değil de bitki özleri ve reçine vardır, bu yüzden de tüy köklerini besleme gibi bir özelliği yoktur. Şekerli ağda gibi uygulanır. Su ile temizlenmez. Özel yağıyla ya da bebe yağıyla temizlenebilir. Her bölgede kullanılabilir.

6. EPİLATÖRUç kısımlarında döner başlıklar bulunur. Tüyleri kökünden koparır bu nedenle acı verebilir. Tüylerin çıkış süresi uzar. Daha iyi bir sonuç almak için tüylerin çıkış yönünün tersine doğru uygulanmalı. Uygulamalar sonrası batıklar oluşabilir. Genelde kol, bacak, koltukaltı için kullanılabilir fakat son zamanlarda yüz için özel epilatörlerde üretilmiştir.

7. LAZER EPİLASYON

Tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Lazer cihazı ile tüy köklerine lazer enerjisi gönderir ve tüy köklerini yakar. Bu da hafif bir acı verebilir. Tüylerden tamamen kurtulmak için 4-5 seans gerekebilir. İnce tüyleri göremeyebilir bu yüzden lazer uygulanmadan önce o bölgedeki tüylerin kalınlaşması için jilet uygulanır. Lazer epilasyonun yüz bölgesinde pek etkili olmadığı söylenir.

8. İĞNELİ EPİLASYON

Lazer epilasyon gibi tüylerden kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Tüy köklerine batırılan bir iğne ile tüy köklerine az seviyede elektrik enerjisi verilir ve tüy kökleri parçalanır. Bu işlem her tüy için ayrı ayrı yapılır bu yüzden tüylerden kurtulmak için uzun seanslar gerekebilir. Yüz için etkili bir yöntem olduğu söylenir. Cilde iğne girdiği için acı hissedilebilir. Ciltte yaralar oluşabilir ve iz kalma riski olduğu söylenir.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı