SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

İyot Eksikliği Hastalıklara Sebep Oluyor

Prof. Dr. Fatih Tanrıverdi yaptığı açıklamalarda, iyot tuzunun az ya da hiç kullanılmamasının iyot eksikliğine neden olacağını söyledi…

İyot Eksikliği Hastalıklara Sebep Oluyor
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 24 Ocak 2017 - 15:00 'de eklendi ve 380 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde, medyaya röportaj vererek, yanlış yönlendirme hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan Uzman Prof. Dr. Fatih Tanrıverdi, iyot tuzunun kullanılmaması ya da az miktarda kullanılması hakkında halkı uyardı. Bir meslektaşının yakın zamanda, iyotlu tuzların kullanımının azaltılması yönünde yaptığı araştırmanın yanlış olduğunu savunan Tanrıverdi, tam tersi bir şekilde araştırmayı devam ettirdi. Elde ettiği bulgular sonucunda ise, iyotlu tuzların kullanımına günlük olarak devam edilmelidir dedi.Kaya tuzlarının ve deniz tuzlarının yeterli miktarda iyot sağlamadığını ve en az bir çay kaşığı tüketilmesi gerektiği beyan etti. Yanlış araştırma ve yönlendirmelerin devam etmemesi gerektiğini ve halkın bilinçlenmesi gerektiğini savundu. Günlük alınması gereken iyotun mutlak surette 100 ile 150 mikrogram arasında olması gerektiğini açıkladı.

Yanlış yönlendirmeler sonucunda iyot alımının azaltılmaması gerektiğini de belirtti. Bu miktarın hamile bayanlara ve çocuklara göre değişiklik gösterebileceğini söyledi ancak genel miktar olarak 100 ile 150 mikrogram aralığı olduğunu beyan etti. Aynı zamanda 1 çay kaşığının yarısı ile dahi bu günlük miktarı karşılayabileceğimizi açıkladı.Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA