SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Kabızlığa Ne İyi Gelir?

Kabızlık hemen hemen her insanın başına gelebilecek önemli bağırsak sorunlarından bir tanesidir. Peki kabız olmamak için ne yapmak gerekir ya da kabız olduğumuz zaman neler yaparsak kabızlığa iyi sorularının yanıtları haberimizin ayrıntılarında…

Kabızlığa Ne İyi Gelir?
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 23 Ocak 2017 - 16:25 'de eklendi ve 323 kez görüntülendi.

Kabızlık insanları günlük hayatta zorlayan, yaşam kalitesini bozan önemli bir sorundur. Hemen hemen herkes bu sorunla karşılaşmıştır. Ya da çevresinde yaşamış biri vardır. Gerek beslenme gerek de yaşam tarzı nedeniyle kısa ya da uzun dönem yaşanabilir.Kabızlığa ne iyi gelir?

Bu konu hakkında herkesin küçük de olsa bir önerisi olabilir. Bu önerilerin başında sinameke otu gelmektedir. Bu ot kaynatılarak içilmekte ama kaynatırken bu otun miktarı çok önem arz ediyor. Fazla olması halinde şiddetli karın ağrısı yaşayabilirsiniz. Küçük bir tutam kullanmak yereli gelecektir.

Yine farklı bir öneri olarak marketlerde satılan meyveli ya da sadesi bulunan probiyotik yoğurtlarda kabızlığa oldukça iyi gelmektedir. Hem de karın ağrısı yaşamadan çözüm getirmektedir. Eczanelerde satılan bitkisel içerikli ilaçlar da oldukça fayda sağlamaktadır. Uzun dönemli kullanıma da uygun ve profesyonel bir çözümdür. Ama tüm bu saydığımız çözüm önerileri geçicidir. Soruna ani müdahaleyi yapan ürünlerdir. Sonrasında bağırsak tembelliğine yol açabilir. Aslında yapılması gereken kalıcı önlemler almaktır, doğal yöntemlerle çözüm bulmalıyız.

Yeme AlışkanlıklarıYeme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam kabızlığa davetiye çıkarıyor. Nasıl mı? Biliyorsunuz günümüzde en önemli sorunlardan bir tanesi de fastfood yeme alışkanlığı ve maalesef çok yaygınlaştı. Bu yeme alışkanlığı kilo almamıza neden olduğu gibi kabızlığa da davetiye çıkarmaktadır. Onun yerine lifli gıdalar, midemizde dost bakterileri çoğaltacak besinleri tercih etmeliyiz. Bunlar arasında meyve, sebze, turşu, ev yoğurdu, lifli gıdalar gelmektedir. Bunları tüketerek bağırsak sağlığımızı korumuş oluruz. Bağırsak sağlığında vücudun bağışıklık sistemiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle kabızlıktan korunmak önemlidir.

Konu vücut olunca hiç bir zaman atlanmaması gereken en önemli besin kaynağımız su gelmektedir. Bol su tüketmek ve hareketli bir yaşamda kabızlığı önleyen, sağlıklı yaşamın en temel kurallarındandır. Unutmayalım sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA