SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Kansızlığın 10 Belirtisi, Bu Belirtilere Dikkat!

Kansızlık hakkında yapılan araştırmalar sonucunda eğer bu 10 belirti sizde de var ise hemen bir hekime gitmelisiniz.

Kansızlığın 10 Belirtisi, Bu Belirtilere Dikkat!
Bu haber Toprak Çınar tarafından 28 Şubat 2017 - 9:38 'de eklendi ve 1.204 kez görüntülendi.

Uzmanlar yaptıkları açıklamalar ile birlikte her geçen gün hayatımıza bir sağlık bilgisi katıyor. Bu sefer ki bilgi ise yapılan araştırmalara göre hemen herkes üzerinde görülebilecek olan kesin bir olgudan bahsedildi. Yapılan açıklamalara göre vücudun en önemlisi olan kan eksikliği bütün yaşlarda bulunan bireylerde görülebilir.Kan eksikliğinin temel nedenleri üzerinde duran uzmanlar bunlar arasında stres yeterli beslenmeme ve ayrıca kesin olarak yapılan düzensiz bir hayat olduğunu vurguluyor. Pekala kan eksikliği olduğunu nasıl anlarız.  Sabahları kalktığınızda yorgun iseniz gün içerisin de halsiz ve bitkin iseniz hemen kontrol ettirmelisiniz.  Renk solukluğu bunlarında başında gelmekte ayrıca soğuğa dayanıksız olma az bir durumda dahi üşüme durumudur. Tırnaklarda kırılma eğilme ve kaşık tırnak oluşumu. Gün içerisnde çarpıntı veya nefes darlığı ya da yaptığınız işte normalden fazla çabuk yorulma.  Ağız kenarında oluşa çatlaklar ve sinirli olma da kan eksikliğinin belirtileri arasında yer alıyor.  Konsantrasyon bozukluğu da en belirgin belirtidir.

Bu belirtiler bulunuyor ise ne yapmanız gerekmekte öncelikle bunlara bakacak olursak eğer bunların en başında hafta da en az bir kez olsun az da olsa kırmız et yemeniz gelmektedir. Bunu takip eden süreçte çavdar ekmeği veya buğday ekmeği yemenizde tavsiye edilmektedir. Ayrıca meyve ve sebze konusunda da seçici olmamanız gerekmektedir.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı