SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Spora rağmen kilo veremiyorsanız sebebi kaslarınızdır

Saatlerce spor yaptığınız halde kilo veremiyorsanız bunun sebebi nedir cevabını haberin içeriğinde bulabilirsiniz.

Spora rağmen kilo veremiyorsanız sebebi kaslarınızdır
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 19 Ocak 2017 - 20:09 'de eklendi ve 372 kez görüntülendi.

Saatlerce spor yapıp da kilo veremeyen insanların en çok merak ettiği konu neden kilo veremedikleridir. Bu konunun diyetisyenlere göre tek sebebi kasların yeteri kadar beslenmemesidir.Uzmanlar, uzun süreli yapılan bir spor aktivitesinden sonra kaslardaki glikojen depolarının boşalabileceğini belirttiler. Bu durum ise insanlarda aşırı yorgunluk durumumun ortaya çıkmasına neden olur. Düzenli yapılacak spor ile kasların glikojen depolarının 1,5 2 kat arttırılabileceğini belirten diyetisyenler bu durumun insanların performanslarını da arttıracağını söylediler.

Diyetisyenler, karbonhidrat tüketiminin yeterli olmaması durumunda vücudun, enerji ihtiyacını kaslardaki proteinleri ayrıştırarak karşılayacağını, aktivite sonrası karbonhidrat tüketimi için en uygun zamanın egzersiz sonrası 15 ila 30 dakika olduğunu belirtiyor.

Yapılan çalışmalarda, fazla protein veya amino asit kullanımının, proteinlerin atım ürünü olan ürenin vücuttan uzaklaştırılması için idrar çıkışını artırdığı, böylece vücuttan daha fazla sıvı kaybedildiği ve dehidratasyona neden olduğunu belirten uzmanlar, fazla protein alımı karaciğer ve böbreklerin daha fazla yorulmasına ve vücuttan kalsiyum atımına da neden olduğunu vurguladı.Kuvvet egzersizi sonrası protein tüketimi, büyük oranda kas protein sentezini uyararak pozitif etkide bulunduğunu kaydeden uzmanlar, “Protein sentezinde artış, 35 g karbonhidrat ve 6g elzem aminoasit kombinasyonu ile sağlanır. Bu nedenle, karbonhidrat ve protein tüketimi hem egzersiz öncesi hem de sonrasında kas protein sentezini artırmak için tüketilmelidir” diyor.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı