SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Strese iyi gelen yiyecekler nelerdir?

Günümüz zamanının getirmiş olduğu olumsuz unsurlarından bir tanesi ise stres. Stres günümüzde bir çok kişinin yaşadığı bir durum halini almıştır. Sizde stresi ortadan kaldırmak istiyor iseniz bu yazımızda tam sizler için!

Strese iyi gelen yiyecekler nelerdir?
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 24 Ocak 2017 - 20:56 'de eklendi ve 396 kez görüntülendi.

Günümüzde yaşam kalitesinin getirmiş olduğu olumsuz durumlardan birisi ise strestir. Stres genel olarak herkeste kendini göstermektedir. Artık öyle bir duruma gelmiş ki günümüzde stressiz bir insanın olmadığını rahatlıkla söylememiz mümkün. Durum bu konuma gelince biz insanlarda stresten kurtulmak amacıyla çeşitli yolları arayıp denemekteyiz. Günümüzde stresten kurtulmanın en yaygın yollarından bir tanesi ise çikolata ve diğer şekerli yiyecekler yemek. Fakat bu tarz yolları denemeden sağlıklı beslenmeye özen göstermeliyiz. Günümüz zamanında yemiş olduğumuz bir çok yiyecekte strese oldukça etki etmektedir. Şimdi siz değerli okuyucularımız için strese iyi gelen yiyecekleri araştırdık ve bulduk. Şimdi daha çok uzatmadan bu yiyeceklere geçelim…Strese İyi Gelen Yiyecekler!

Karnabahar: Karnabaharın içerisinde çok lif içeriği yer alıyor. Bu sebepten ötürü sindirim ve boşaltım sistemlerinize destek çıkar. Stres’den dolayı eğer ki abızlık ya da her hangi bir sindirim problemi yaşıyor iseniz karnabahar yiyebilirsiniz.

Ispanak: Ispanak içerisinde bulundurduğu A,C,K vitamin grupları, folik asit ile manganez ve demiz gibi minareller sayesinde strese çok iyi gelen bir sebze.Brokoli: Portakaldan daha fazla C vitamine sahip olan brokoli, ayrıca içerisinde bulundurmuş olduğu  A vitamini sayesinde vücudunuzun günlük yaşantımızdaki stresle baş etmesine yardımcı oluyor.

Ceviz: Omega 3 yağ asitleri, bunun yanında B vitamini ve magnezyum gibi minarelleri bulunduran ceviz stresi azaltmaya yardımcı olur ve ruh halinizi düzenler.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı