SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Stresi Yenmenin Yolları Nelerdir?

Stresi Yenmenin Yolları Nelerdir?
Bu haber Yağmur Yılmaz tarafından 14 Şubat 2017 - 12:21 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.

Stres son dönemlerde birçok hastalığın temel sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında günlük olarak dilimize pelesenk olmuş normal bir kelime olsa da stres başlı başına bir hastalıktır. Yenilen içilen şeylerin gittikçe doğallığını kaybetmesi, geçim sıkıntısı ve günlük yaşanılan problemler stresin yapı taşlarını oluşturmaktadır. Peki stresle nasıl baş edebiliriz? Sizin için bu yollardan, stresi oluşturan sebeplerden ve stresin belirtilerinden bahsedeceğim.Stresin sebepleri:

Yetersiz uyku, uzun süren seyahat, vitamin ve mineral eksikliği, korku, tedirginlik, yalnızlık, suçluluk duygusu, kariyer baskısı, çocuklukta yaşanılan travma, ilişki baskısı ve daha birçok etken olabilir.

Stresin belirtileri:

Aşırı yorgunluk, baş dönmesi, dişleri gıcırdatma, çeneyi aşırı sıkma, hazımsızlık, baş ağrısı, kilo kaybı, kilo alma, titreme, unutkanlık, sinirli tavırlar, sürekli ağlama, olumsuz düşünme, vücudun geneline yayılmış ağrı ve depresif hareketler gibi çok çeşitli belirtileri bulunmaktadır.Stresi yenmenin yolları

Stresin çözümünde en etkili yol tabi ki duygusal açıdan kendimizi mutlu hissettirecek şeylere yönelmemizdir. Bunun yanı sıra bitkisel çaylar tüketilebilir. Bunların en etkilileri naneli çay, papatya çayı, kedi otu çayı, yeşil çay, sarı kantaron çayı ve melisa çayıdır. Ancak bu çaylar çok fazla tüketilmemelidir. Yan etkileri ortaya çıkabilir. Çaylarla beraber bol bol su içilmelidir.Yürüyüş yapılabilir. Mutluluk verici sağlıklı tatlılar tüketilebilir. Gözler kapatılıp derin derin nefes alınıp verilebilir. Zaman planlaması yapılabilir. Dengeli ve düzenli beslenilmelidir. Eğer bir işte çalışılıyorsa, eve iş getirilmemelidir. Kişi kendine çeşitli hobiler edinebilir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Bazı kaslar kasılıp gevşetilebilir. Yoga yapılabilir. Tüm bu öneriler işe yaramazsa muhakkak bir psikiyatriste danışılmalıdır.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı