SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Teknolojik Ürünler Sağlığa Zararlı Mı?

Teknolojik ürünler hayatımızda vazgeçilmezdir. Peki, teknolojik ürünler sağlığa zararlı mı? Bilim adamlarının araştırmalarına göre her yaştan insana zarar veriyorlar. İstesek de istemesek de bu ürünlerle içli dışlı oluyoruz. Peki, kimler üzerinde ne kadar zararlı?

Teknolojik Ürünler Sağlığa Zararlı Mı?
Bu haber Vedat Soylu tarafından 05 Şubat 2017 - 1:28 'de eklendi ve 1.344 kez görüntülendi.

Bebek ve Çocuktaki ZararlarıBebekler ve çocukların daha hücre ve organları gelişmediği için en fazla zararı bunlara veriyor. Bu ürünlerin yaydığı radyasyon gelişmekte olan hücrelere geldiği zaman hücrenin DNA ve enzim yapısını bozmaktadır. Bu bebeklerde zekâ geriliği, büyüyememe ve görme duyma bozuklukları gibi sorunlara neden olmaktadır.

Yetişkin Bireye Zararları

Yetişkinlerde kalbe yakın yerde bu ürünleri taşımak kalp ve damar hastalıklarına neden olmaktadır. Erkeklerde sperm azalmasına yol açar. İnsanın sinirli ve stresli olmasına sebep olur. Normal görme mesafesinden daha yakında kullanıldığı ve sabit olarak bir yere odaklanıldığı için göz yorgunluğu ve uzağı görememeye sebep olur. İnsan her işini kolay ve hızlı yoldan halledebildiği için beyinde tembellik ve unutkanlık artar. Aynı pozisyonda uzun süre kalındığı için iskelet ve kas sistemi hastalıkları artar. İnsan uyumak yerine bu ürünlerle zaman harcayabildiği için uykusuzluğa neden olur.Teknolojik ürünler insan üzerinde sosyal ve psikolojik olarak da çok olumsuz etkiler. Aile içinde iletişimi azaltır. Kişi normal hayatta kimse ile sohbet edemez hale gelir ve içine kapanır. Özellikle genç ve çocuklarda kendini ifade edememe gibi sorunlar ortaya çıkar. Küçük çocuklar sanal ortamda gördüğü hayal ürünü olan çizgi film oyun gibi şeylere inanarak orada gördüğü kötü olan şeyleri yapmaya başlayabilir. Mesela bir çocuk örümcek adamı izleyip onun gibi bende her şeye tırmanabilirim deyip denemeye kalkabilir ve kendini yaralayabilir.

İnsanlar günlük hayatta yapması gereken işleri aksattığı için verimi düşer ve hayat kalitesi azalabilir. Sonuç olarak elbette teknolojiyi kullanmak zorundayız. Ama kendimizi biraz olsun teknolojiden uzak tutarak hayat kalitemizi yüksek tutabiliriz. Kendimize sınırlar koyarak bu sorunlardan korunabiliriz. Bu hayatta sağlığımızdan daha önemli hiçbir şey yoktur.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı