SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Uzmanlar Uyardı

Dünyanın birçok yerinde yer fıstığı ezmesi veya unu gibi yer fıstığından yapılan yiyeceklere karşı hem makul bir fiyat hem de sağlıklı olması nedeni talep var iken bu oran Türkiye de çok düşük bir biçimde ilerliyor.

Uzmanlar Uyardı
Bu haber Toprak Çınar tarafından 05 Mart 2017 - 10:18 'de eklendi ve 1.163 kez görüntülendi.

Buna bağlı olarak uzman isimler yer fıstığının her ne kadar yurt dışında kullanıldığını biliyor olsanız da aslında birçok insanın da alerjisi bulunmakta.Türkiye de uzmanlar yer fıstığından yapılan ezme veya daha birçok şey hakkında yorum yaparken şunu da belirttiler eğer çocuklarınızda yer fıstığına karşı herhangi bir alerji olmasını istemiyorsanız çocuklarınıza yer fıstığını erken yaşta yedirin ifadelerini kullandı. Bunan göre uzmanlar tarafından aslın da yer fıstığı alerjisinin yenilmesi veya tedavi edilme durumunun bağışıklık sistemi için çok erken yaşlarda az bir miktar ile başlanarak buna alıştırılması olmalıdır. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre  yeni doğmuş bebekleri hayatlarının ilk aylarında yer fıstığı ezmesi ile veya yer fıstığı ürünleri ile beslediler. Hemen hemen birçok kez görülen alerjik durum bu sayede tedavi edildi.

Eğer sizler de çocuklarının ileride bu besin değeri yüksek ve vücut için çok aşırı derece de bağımlı ve yaralı olan yer fıstığına karşı alerjik bir durum ile karşılaşmak istemiyor iseniz erken yaşlarda tanıştırın. Uzmanların bu alerji durumu için ilaç dahi kullanılmadan bu tedavi yöntemi ile yenilmesi gerektiğini ısrarla üstünde duruyor.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı