SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Yumurtanın Kabuğunu Sakın Atmayın

Araştırmalar her geçen gün insan hayatında bulunan ve yer edinen her türlü şey üzerinde yapılmaya devam ediyor. Uzmanlar öyle bir konu da araştırma yaptı ki bir kalsiyum deposu olan fakat günlük hayatta hiç kimsenin bilmediği ya da bazı kişilerin bildiği yumurta kabuğunu artık bilimsel olarak kanıtlandı.

Yumurtanın Kabuğunu Sakın Atmayın
Bu haber Toprak Çınar tarafından 15 Şubat 2017 - 13:00 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.

Yapılan araştırmalara göre uzmanlar yumurtanın kabuğunu kesinlikle atmamanızı öneriyor. Buna göre sakın ola yumurta kabuğunu atmayınız. Business Insider’da yer alan habere göre Amerika Gıda Endüstrisi her yıl yaklaşık olarak 150 bin ton yumurta kabuğunun çöpe atıldığını belirledi. Bunun üzerine yapılan çalışmalar sonucunda aslında yumurta kabuğunun tam bir kalsiyum deposu olduğu ortaya çıkıyor. Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda uzmanlar yumurtanın kabuğunu çöpe atmak yerine kaynatmanızı ve daha sonra onu fırınlamanızı istemekte. Kaynattığınız yumurta kabuğunu 200 F (93 ºC) gibi bir sıcaklıkta yaklaşık 10-15 dakika kurutmanız yeterli oacaktır diyor. Bundan sonra ise yapacağınız şey bu kabukları güzelce ezmek ya da mutfak robotlarınız da çekmek olacak.

Yumurta kabuğunu aman ha sakın çöpe atmayın. Özellikle son dönemler de yaygın olan kemik erimesi ve kadınlarda yaşlanmaya bağlı olarak meydana çıkan osteoporoz ağrılarına tamamı ile birebir gelmektedir. Yumurta kabuklarını öğüterek un ile karıştırıp ekmek haline getirmeniz ise daha faydalı olacaktır. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bunun da fazlası zarar olduğu için 1 gramdan fazla tüketmemelisiniz.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı