SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Bakan Çavuşoğlu Suudi Mevkidaşı İle Görüştü

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve yanında bulunan bakanlar ile çıkmış olduğu Körfez yolculuğunda ikinci durak olarak Suudi Arabistan’ı seçti. Bu körfez yolculuğunda dikkat çeken bir diğer detay ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ile bir araya gelmesi oldu.

Bakan Çavuşoğlu Suudi Mevkidaşı İle Görüştü
Bu haber Toprak Çınar tarafından 15 Şubat 2017 - 15:00 'de eklendi ve 1.276 kez görüntülendi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı tarafından yapılan bu haber. Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA da yer alıyor. Resmi Haber Ajansında yer alan bu habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan’a yapmış olduğu ziyaret kapsamında onun ile giden Enerji ve tabii kaynaklar bakanı Berat Albayrak, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da bulunuyor. Fakat Resmi Haber Ajansı ise Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Suudi Arabistan Dışişleri bakanı Adil e-Cubeyr ile görüştüğüne dikkat çekiyor. Riyad’a gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Suudi Arabistan Dışişleri bakanı Adil e- Cubeyr ile kraliyet misafirhanesinde bir araya geldi. İki bakanın görüşmelerine de dikkat çeken Resmi Haber Ajansı SPA görüşme ile ilgili olarak da bilgi verdi.

İki dışişleri bakanı bir araya geldiğinde ise bölgesel konular ile birlikte uluslararası konular ele alındı. Aynı zamanda geçen hafta Ankara da gerçekleştirilen birinci Türk-Suudi Koordinasyon Konseyi Toplantısı ile ilgili meseleler ele alındı. İkililerin görüşmesine ise Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Velid Abdülkerim el- Hireyci’nin de katıldığı belirtildi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı