SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

CHP ‘Harekete’ Geçti

Cumhuriyet Halk Fırkası görevden ihraç edilen akademisyenler için harekete geçti. CHP ayrıca peş peşe Kanun Hükmünde Kararnameler ile ilgil ne yapılmak isteniyor bir türlü anlamış değiliz her geçen gün bu milleti yeni bir Kanun Hükmünde kararname ile uyandırmak ne kadar kötü bir durumdur dedi.

CHP ‘Harekete’ Geçti
Bu haber Toprak Çınar tarafından 10 Şubat 2017 - 10:09 'de eklendi ve 515 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilke birlikte ve onun başkanlığında yapılan MYK toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu görevden uzaklaştırılan akademisyenler için partisinin tüm mensuplarına özel bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti. Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu dün ihraç edilen akademisyenler için daha da fazla çaba harcanacağını belirtti ve bu yönde çalışma yapılması gerektiğini ifade etti. eğer akademisyenlerin geri göreve dönmesi için bir sonuç alınmaz ise akademisyenler için iş bulma gibi bir girişime başlanacağını ve bununla beraber işlerinde çok tecrübeli olan bu akademisyenlerin görevlerine devam etmeleri için her türlü çalışma yapılacak. Ancak ekonomik ihtiyacı olan akademisyenlerin daha öncelikli olacağı ifade edildi.
MYK toplantısın da bu konu hakkında konuşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha önce birçok ülke OHAL ilan etti ve KHK çıkardı ancak bizim yaptığımız gibi akademisyenlere ve eğitimcilere dokunmadı dedi. Ancak Kılıçdaroğlunun söylediği bu söz gerçekten düşündürücü acaba onlar böyle yapmadığı için mi yıkıldılar sorusu akla gelebilir. Ayrıca Kılıçdaroğlu biz her zaman akademisyenlerin özgürce çalışmaları ve bilim adına hizmet etmelerini savunuruz dedi.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA