SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tanzanya’da Büyük İlgi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tanzanya’da Büyük İlgi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 24 Ocak 2017 - 8:52 'de eklendi ve 432 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika turunun ilk durak yeri Tanzanya’da. “Bizim ecdadımızın Afrika’daki bin yıllık tarihinde asla sömürgecilik lekesi yoktur. Tarihte üç kıtaya yayılan devletler kuran atalarımız ne burada ne diğer bölgelerde emperyalist amaçlarla kesinlikle hareket etmemiştir. Türk milletinin Afrika’ya olan ilgisi çıkara değil, gönül bağlarına dayanıyor” şeklindeki konuşmasıyla alkışladı. Beğeni ile karşılanan Cumhurbaşkanımız sözlerine şöyle devam etti;Gelin tüm dünya birleşelim ve “dünya beşten büyüktür.” diyerek bütün Birleşmiş Milletler’in 193 üyesi arasında herkes bir olsun, daimî üye ve geçici üye diye bir ayrım kalmasın, iki yılda bir dönüşümlü olarak herkes yerini alsın. Bunu yaparsanız göreceksiniz ki dünyanın kaderi çok farklı bir şekilde değişecektir gibi fikirlerini öne sürmüştür. Cumhur başkanımız Recep Tayip Erdoğan burada bu görüşleriyle büyük ilgi görmüş ve alkışlanmıştır.

Cumhurbaşkanımız ayrıca FETÖ terör örgütüyle ilgili olarak Türkiye’nin 15 Temmuz’da menfur bir darbe girişimine maruz kaldığını, bu darbe girişiminin arkasında FETÖ terör örgütünün olduğunu dile getirmiştir. Ayrıca maalesef bu terör örgütü, insani yardım, eğitim, ticaret gibi kavramların arkasına saklanarak dünyanın farklı bölgelerinde etkinlik kazanmıştır demiştir ve FETÖ terör örgütünün sadece Türkiye için değil, faaliyet gösterdiği tüm ülkeler için tehdittir şeklinde sözlerini tamamlamıştır.Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan Tanzanya’daki Turunda önemli antlaşma, protokol ve işbirliği zaptlarına imza atmıştır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA