SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mozambik’e İlk Ziyareti

İlk defa bir Türkiye Cumhurbaşkanı Mozambik’i ziyaret etti. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan Mozambik’ten seslendi. ”Mozambik Türkiye’de elçilik açmalıdır.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mozambik’e İlk Ziyareti
Bu haber Atakan Akgün tarafından 24 Ocak 2017 - 15:52 'de eklendi ve 484 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan daha önce hiçbir Türkiye Cumhurbaşkanının ziyarette bulunmadığı Mozambik’i ziyaret etti. Mozambik Cumhurbaşkanı Nyusi ile ortak basın açıklaması yapan Tayyip Erdoğan, açıklamada şu ifadeleri kulllandı;
Mutluyum, zira Türkiye’den ilk defa Mozambik’e bir Cumhurbaşkanı olarak ben geliyorum ve bundan sonra ki sürecin de çok farklı ilerleyeceğinden eminim. Sayın Cumhurbaşkanı ile Türkiye’de daha önce bir araya gelmiştim. 3 yıl aradan sonra ise Cumhurbaşkanı sıfati ile Mozambik’e geliyorum. Mozambik bağımsızlığa kavuşmasından bu yana yaşadığı zor günleri geride bırakarak, Afrika kıtasının istikrarlı bir ülkesi olmayı başarmıştır.”MOZAMBİK DAHA İSTİKRARLI BİR ÜLKE OLACAK
Bu önemli ve tarihi ziyaretin iki ülke arasında ki bağların güçlendirmesi en büyük dileğimizdir. Mozambik Afrika Kıtasının istikrarlı ülkelerinden biri olmayı sürdürüyor. Farklı bir etnik kültürden insanları bünyesinde barındırıyor ve bu büyük bir kazanımdır. Mozambik’in geleceği çok aydınlık olacaktır.

EKONOMİK DÜŞÜNCELERİ DİLE GETİRDİLER
Mozambik’ in yaşadığı güçlüklerin geçici olduğunu düşünürken, Türkiyenin de bu süreçte Mozambikli dostlarımızın yanında devam edeceğiz. Sayın başkan ile yaptığımız görüşmede, geleceğe yönelik vizyonu kendisi ile paylaşma fırsatım oldu. Özellikle de ekonomi alanında edindiğimiz tecrübeleri bu ziyaret ile paylaşabildik. IMF noktasında ki düşüncelerimi aktardık. Biz göreve geldiğimiz IMF’ye borcumu 23.5 milyar dolardı.

İŞ ADAMLARININ ÖNEMLİ ANLAŞMASI
Mozambik ile çok önemli olan 6 anlaşmayı imzaladık. Türk ve Mozambik iş adamları bir çok adımı beraber atmalı.MOZAMBİK’E FETÖ UYARISI
Sayın başkan Nyusi ile FETÖ mücadelesini dile getirdik. Kendilerinden özellikle bu konuda desteklerini istedim. Bunlar nasıl ki bizim ordumuza ve devletimize, kurumlarımıza sızmışlarda, aynı şeyi bu örgüt burada da yapabilir. Bu bir dost ve kardeş uyarısıdır. Her zaman her şeye hazırız ve Mozambik’in kara gün dostuyuz.Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA