SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Erdoğan ve May’den Açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İngiltere Başbakanı Theresa May arasında görüşme gerçekleşti. Bu görüşmenin ardından Erdoğan ve May’den ortak açıklamalar geldi. Detaylar haberimizde…

Erdoğan ve May’den Açıklama!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 28 Ocak 2017 - 17:36 'de eklendi ve 417 kez görüntülendi.

Erdoğan’ın konuşmasında öne çıkanlarBölgede Suriye, Irak, bu konu Türkiye-İngiltere arasında büyük öneme sahip. Koalisyon güçleriyle Türkiye’nin işbirliğini bundan sonra daha güzel bir konsepte oturtmak tek amacımız. Bu konular hakkında görüşmeler gerçekleştirdik.

Bu yapmış olduğumuz görüşme neticesinde gerek siyasi gerek askeri gerek ticari gerek kültürel bütün bölgesel sorunları, terörle mücadele konusunu konuşma şansımız oldu. Türkiye-İngiltere anlaşarak hareket eden bir ülke olduğunu biliyoruz zaten. İki NATO ülkesi olarak sürekli olarak birbirimize yardım ediyoruz. Bundan sonra savunma sanayisinde ne gibi işler yapabiliriz bunun hakkında görüştük. Bundan sonra artık Türkiye ve İngiltere siyasi ilişkiler başta olmak üzere bir çok konuda daha farklı olacaktır.

Şu anda 15.6 milyar dolar olan ticaret hacmimizi iyice yükselterek yaklaşık olarak 20 milyar dolar gibi bir rakama çıkarmayı düşünüyoruz. Ayrıca bu görüşmemizde stratejik ortaklık konusu hakkında da küçük bir konuşmamız oldu. 2010 yılında ki bu adımımızın daha büyüyerek gelişmesini temenni ediyoruz.

May’in konuşmasında öne çıkanlar!Türkiye, Birleşik Krallık’ın en eski dostlarındandır. 15 Temmuz’da bütün dünyaya demokrasinize nasıl sahip çıktığınızı göstermiş oldunuz. Hukukun üstünlüğü ve insan hakları oldukça önem arz ediyor.

Suriye’de barış ortamının oluşması için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim ve bilgi paylaşımı programı sayesinde artık savunma alanındaki yardımlarımızı çok daha artıracağız.Bu görüşmede bir çok konuyu görüştüğümüzü söyleyebilirim fakat bütün konuların tek bir amacı vardı;İki ülke ilişkilerini daha  iyi bir duruma getirmek.


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı