SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim
oyun kodu satın al steam cüzdan kodu wow azeroth fifa cdkey wow prepaid lol rp satın al

İşte 7 Madde de Başkanlık Sistemi

Anayasa değişikliği ve referandum sürecinde merak edilen tarih Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklaması ile birlikte 16 Nisan olarak belirlendi. Partiler çok hızlı bir şekilde ‘eve’ veya ‘hayır’ çalışmalarında neler yapacağını açıklarken Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 7 madde ile bu sistemi anlatacağını açıkladı.

İşte 7 Madde de Başkanlık Sistemi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 12 Şubat 2017 - 14:30 'de eklendi ve 819 kez görüntülendi.

AK parti 7 madde ile referandum çalışmalarında yola çıkarak bu süreci daha hızlı ve daha etkin bir şekilde yürüteceğini açıkladı.



İşte O Yedi Madde…

Siyasi İstikrar: seçimler kesin olarak sonuçlanacak yani seçimlerden kesin bir parti çıkacak ve hükümet kurulacak. İki seçim arası beş yıl olacak ve hükümet kesintisiz beş yıl hizmet verecek.

Hızlı Ve Etkili: hızlı karar alan ve hızlı bir şekilde icraat ve reform alan bir sitem gelecek. Bürokrasi hızlı bir şekilde ilerleyecek.



Güçlü Yasama: Vesayet sistemi tamamı ile tasfiye edilecek. Yasama ve Meclis, Hükümet hepsi birden güçlenecek. Devletin gerçek sahibi yani millet iş başına geçecek.

Güvenli Ve Huzurlu: Güçlü hükümet huzurun özgürlüğün ve güvenliğin teminatı olacak ifadesi yer alıyor fakat ‘umarız uzlaşma’ gibi olmaz.

Meclis-Temsil: Meclis asıl işlevi olan yasa yapmaya ve hükümeti millet adına denetlemeye odaklanacak. Yasa teklifleri millet tarafından verilecek.



Birlik ve Uzlaşma: Cumhurbaşkanı yüzde 50 gibi bir oy ile halk tarafından seçileceği için siyasette bir birliktelik ve uzlaşma olacak.

Güçlü Türkiye: Güçlü Hükümet Güçlü Türkiye’nin temsilcisi olacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA