SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Parlamenter Sistem Türkiye’yi Darbelere Sürükledi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak bilinen Profesör Doktor Hasan Nuri Yaşar parlamenter sistem Türkiye’yi bildiğiniz bir darbe mekaniği içerisine sürükledi dedi. Cumhurbaşkanı Recep Teyyip Erdoğan’ın Hukuk alanında baş danışmanı olan Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında açıklama yaptı. Ayrıca sistemin detayları hakkında da detaylı olarak bilgi vermeyi de unutmadı.

Parlamenter Sistem Türkiye’yi Darbelere Sürükledi
Bu haber Toprak Çınar tarafından 12 Şubat 2017 - 15:00 'de eklendi ve 1.270 kez görüntülendi.

Uzun yıllar yurt dışında kalarak diğer ülkelerin hukuk alanında araştırma yaparak bunlar Türkiye ile karşılaştırmaya ve bu diğer ülkelerin hukuk alanında yapmış olduğu yenlikler ile ne kadar ilerlediğini araştıran Yaşar Hoca şimdi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hukuk alanında danışmanlığını yapmakta. Yaşar Hoca parlamenter sistem her zaman bir delik süzgeç gibidir istemediğiniz her ne varsa bir şekilde yolunu bularak içeriye sızar ve bu sayede ülkeniz darbe gibi girişimlere her zaman açık olarak kalır dedi. Evet daha şurada bir yıla kadar Parlamenter sistemi savunuyordum fakat 17-25 aralık sürecinde Anayasa da ve hukuk alanında çıkan açıklar göz önüne serilince birde baktım ki parlamenter sistem çok cepli bir kargo pantolonu gibi önüne bir şeyler sıkıştırmış bu da size darbe yapılmasını açıkça sağlamıştır dedi. ayrıca Parlamenter sistemde herkesin bir koruyucusu var bu da parlamenter sistemin parçalı yapısından kaynaklanıyor dedi.

Başkanlık sistem ise darbeleri önleyecek çünkü artık sorumluluğun kimde olduğu belli olacak ve parlamenter sistem de olduğu gibi çok başlı bir yapı olmayacak dedi.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı