SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Referandum Ne Zaman Yapılacak?

Son günlerde en çok merak edilen sorulardan bir tanesi ise 2017 referandum ne zaman yapılacak? Nisan’da yapılması düşünülen bu referandum için iki tarih bulunuyor. Detaylar haberimizde…

Referandum Ne Zaman Yapılacak?
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 26 Ocak 2017 - 21:05 'de eklendi ve 335 kez görüntülendi.

2017 referandum tarihi ne zaman yapılacak sorularının sıkça sorulması sonucunda Başbakan Binali Yıldırım bir kaç gün önce YSK’nın anayasa değişikliği için halkında oy kullanacağını ve seçmen sayısıyla alınan kararla ilgili olarak  Resmi Gazete’de haber yayınlandı. Yeni gazetede yer alan habere göre eni anayasa referandumuna alakalı olarak bir sandıkta oy kullanacak seçmen sayısı hakkında konular netlik kazandı. Peki bu oylamada oy pusulaları nasıl olacak? işte tüm merak edilen konular yazımızda. Daha fazla sizleri bekletmeden bu soruların cevabına geçelim.2 TARİH ÖN PLANDA!

18 maddelik anayasa değişikliğinin Türkiye Büyük Millet Meclisin’de kabul edilmesinin hemen ardından referandum ne zaman yapılacak soruları merak konusu olmaya başladı. Mecliste bu değişiklik yüzünden yaşanan onca gerginliğin ardından MHP’nin vermiş olduğu destek ile barajı aşmayı başaran AKP, bu anayasa taslağını halkın oylamasına da sunacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yasaya onay vermesinin hemen ardından ilk olarak Resmi Gazete’de yayınlanacak. Teklifin yayınlamasından 2 ay sonra referandumun yapılması bekleniyor. Referandum tarihi için devlet yönetiminin iki tarih arasında kaldığı öğrenildi.

NUMAN KURTULMUŞ NİSAN AYINI İŞARET ETTİ!Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yapmış olduğu açıklamada ”Eğer bu şekilde herhangi bir sıkıntı çıkmadan bu şekil sürerse büyük ihtimalle Nisan ayında referandum yapılır”dedi.  Şuan referandum için 2 ya da 9 Nisan tarihleri gibi gözükmekte, fakat henüz kesin bir tarih yer almıyor diyerek sözlerine devam etti.

 


Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı