SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Android Kilit Ekranına Widget Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda en çok merak edilen konulardan biri de kilit ekranına nasıl widget ekleyebildiğimizdir. Haberin devamında sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Android Kilit Ekranına Widget Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır?
Bu haber Ahmet Yaman tarafından 22 Ocak 2017 - 22:37 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.

Android Kilit Ekranına Widget Ekleme İşlemi Nasıl Yapılır; öncelikle telefonumuzu açıyoruz ve gelen ana ekranda boş bir yere basılı tutmak sureti ile ekranın küçülüp alt ve üst bölüme ayarlar, duvar kâğıdı ve widget seçeneklerinin gelmesini bekliyoruz. Bunlar geldiğinde ise widget ekleme butonuna basıp widgetlar sayfasının açılmasını bekliyoruz.Ardından widget sayfası açılınca istediğimiz widgeta basılı tutup ana ekranda boş bir yere yerleştiriyoruz eğer boş bir yer yoksa ana ekranı ilk yaptığımız şekilde basılı tutup sağa çekip ”+” butonuna basıp yeni sayfamızın açılmasını bekliyoruz ve sayfamız eklendiğinde tekrar ana sayfada basılı tutup widget ve diğer ayarların gelmesini bekliyoruz ve geliyor widgeta basıp gelen sayfadan haberler, hava durumu, saat, takvim, kitaplar, müzik, radyo, resim, chrome, diğer internet tarayıcısı, e posta, google drive, gmail, google arama, play store, kişiler, google+ , mesajlar, not, video, whatsapp, google haritalar, el feneri gibi widget yani kısa yollardan birine basılı tutup ana ekrana geçmesini bekliyoruz ve ana ekrana geçince widgetimizi uygun bir boşluğa oturtarak boyutlandırma seçeneğinin açılmasını bekliyoruz ve boyutlandırma seçeneği açıldığında sağ – sol, üst – alt taraflarda görünen çift yönlü oklara basılı tutarak istediğimiz yöne doğru genişletme ve daraltma işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Bunları yaptıktan sonra istediğiniz zaman ana ekranda bulunan widgeti basılı tutup kaldırabilir ya da yeniden yerini, boyutunu ayarlayabilir veya başka bir widget ile değiştirebilirsiniz. Bana göre en kullanışlı olan widget el feneri widgetidir çünkü elektrikler gittiğinde veya lambayı yakamadığınız durumlarda flaşı açmak için en kısa yol bu widgeti el önünde bulundurup amacına uygun bir şekilde kullanmaktır.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı