SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Antivirüs Kullanmayın Açıklaması!

Mozilla’da uzun yıllar mühendislik yapan Robert O’Callahan’ın sözleri gündeme bomba gibi düştü. Anti Virüs yazılımları PC’lere zarar mı veriyor? veriyorsa nasıl yapıyor? ne gibi zararlar veriyor? detaylar haberimizde…

Antivirüs Kullanmayın Açıklaması!
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 28 Ocak 2017 - 19:00 'de eklendi ve 1.159 kez görüntülendi.

Sakın Antivirüs yazılımlarını cihazlarınızda kullanmayın! Bunu biz demiyoruz. Günümüzün  internet tarayıcılarından biri olan Mozilla’da uzun süre mühendislik yapan Robert O’Callahan söylüyor. Kullanmamak için bir çok nedenin olduğunu dile getiriyor. Peki bu nedenler nelerdir? gelin görelim…Antivirüs Yazılımları Sisteminize Zarar Veriyor!

Robert O’Callahan kendi bloguna taşıdığı bu olay hakkında, ”antivirüs yazılımları işletim sistemlerinizi zehirliyor. Eğer ki Windows 8.1 veya daha üstü bir işletim sistemine sahip iseniz virüs yazılımı kullanmayın. Eğer ki yüklüyse bile beklemeden silin. Tek yapmanız gereken Windows’un kendi aracı olan Defender’i açın.”diyerek sözlerine devam etti.  Tabi ki böyle bir söylem ilk olarak Windows Defender yanlısı olarak görülüyor. Virüs programlarının çok uzun zamandan beri  esnek bir yapıya sahip olmadığını dile getiren O’Callahan, bu sebepten ötürü geliştiricilerin kendi virüs karşıtı önlemler aldığını söylemekte.Virüs yazılımlarında kodlamaların oldukça ağır olduğunu dile getiren O’Callahan, Mozilla’da çalıştığı zamanlarda bir çok güncellemelerin  Anti virüs  programlarına takındığını iddia etmekte. Bu durumun Windows güncellemeleri içinde geçerli olduğunu vurguladı. Yakında bazı belgeler ile kanıtlayacağını dile getiren  O’Callahan, son olarak tekrardan antivirüs kullanmamız gerektiğini vurguladı. Arkadaşlar bu söylemlere göz attığımız zaman gerçekten yanlı bir duruş sergilediğini söyleyebilirim. Fakat bu dediklerinde haklı çıkarsa, bir çok kişi bu dediklerinin üstünde duracaktır. Bakalım ileri ki zamanlarda ne olacak merak konusu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA