SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Çipli Sistem Geliyor

Araçlar yeni bir sistem geliyor. Bu gelen yeni sistem ile birlikte araçlar artık takip edilebilecek. Bu sayede de birçok suçun önüne geçilecek ve bu suçların sayısında da bu sayede azalmalar olması bekleniyor.

Çipli Sistem Geliyor
Bu haber Toprak Çınar tarafından 31 Ocak 2017 - 13:48 'de eklendi ve 1.150 kez görüntülendi.

Gelecek bu sistem ise araçlarda olacak olan çipli sistem olarak adlandırılıyor. Bu sistem sayesinde araçların hangi istasyondan akaryakıt aldığı nerden durduğu nasıl hareket ettiği veya hangi yönde hareket ettiği belirlenebilecek. Bu sayede kaçak akaryakıt gibi en önemli suçların önüne geçilirken aynı zamanda diğer suçların işlenmesinde de azalmalar bekleniyor.
Nasıl olacak?
En fazla merak edilen ise bu sistemin nasıl olacağı ve nasıl işleyeceği konusudur. Bu sistem de tıpkı HGS sistemi gibi bir bantlı sistem olacak. Fakat tüm araçlarda mı yoksa ticari araçlar da mı olacağı henüz belli bir konuda açıklanmadı. Bu sistem ise çipli sistem olarak duyuruldu.
Bir bant sistemi ile araçlar uzaktan takip edilebilecek. Bu sayede nerde olduğunuz bilinecek ve başınıza dahi herhangi bir şey geldiğinde çok rahat bir şekilde bulunabileceksiniz. Çipli sistem olarak açıklanan bu sistemin suç oranında ciddi etkileri olacağı tahmin ediliyor.
Buna göre araçlarda kesin bilinen bir durum olacak ki bu da çipli sistem sayesinde kullanıcıların özellikle ticari taksi şoförlerinin hayatı garanti altına alınmış olacak. Bunun sayesinde de büyük bir felaketin veya felaketlerin önüne geçilmiş olacak.HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Yasalar gereği suç olarak kabul edilen yasadışı, hakaret, küfür vb. yorumlardan meydana gelebilecek tüm yasal sorumululuklar yorumu yazan kişiye aittir. Yorum yazarken tüm bu sorumlulukları kabul etmiş sayılırsınız.
İLGİLİ HABERLER
SON DAK襤KA