SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

İstanbul’da Trafiğe Mobil Çözüm

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma dairesi İstanbul halkına bu müjdeyi verdi. Artık İstanbul da oluşan bu yoğun trafik sorununa çözüm geliyor diyerek belirtti. henüz tam olarak uygulama aşamasına geçmemiş olsa da uygulanmaya başladığında kesin olarak bir nebze de olsa trafikte oluşan yoğunluğu bitirmesi bekleniyor.

İstanbul’da Trafiğe Mobil Çözüm
Bu haber Toprak Çınar tarafından 13 Şubat 2017 - 12:30 'de eklendi ve 1.269 kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi daha önce de bu tip bir uygulama ile birlikte ulaşımını ve trafiği rahatlatmaya çalışsa da her geçen gün nüfusu biraz daha artan İstanbul’un trafik sorununa İBB mobil uygulaması yeteri kadar çözüm bulamadı. İşte yeni gelen bu uygulamanın ise yetkililer tarafından İstanbul da yaşanan trafik sorununa çözüm olacağı tahmin ediliyor. Uygulamanın ise 2019 yılına kadar 4000 adet ticari araçlarda başlayacağı ve takılacağı tahmin ediliyor. Buna göre yolculuk yapan İstanbul halkı İBB uygulamasında trafiğin hangi noktada yoğun olduğunu görebiliyordu. Fakat yeni uygulama ile ise gidecekleri noktaya hangi güzergah üzerinden çok daha hızlı ve rahat bir şekilde gidebileceklerini görecekler. Ayrıca uygulamanın ticari taksilerde ise yolcuya şu şekilde faydası olacak yolcu kendisine en yakın ticari aracı çağırabilecek.

Sadece bunun ile de kalmayıp yolculuk bittiğinde ise yolculuk esnasında ki durumu gözeterek hem şoföre hem de uygulamaya yönelik puan verebilecek. Yapacağı bu değerlendirme aynı zamanda ticari taksilerin de denetlenmesi ve ticari taksi şoförlerinin de bir nebze can güvenliği olmuş olacak.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı