SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Instagram ve Facebook Canlı Yayınları

Periscope, Twitter’ın yeni canlı yayın uygulamasıdır. Telefonunuz ile çevrenizde olup biteni

Instagram ve Facebook Canlı Yayınları
Bu haber Arda Barış Yıldız tarafından 25 Ocak 2017 - 20:41 'de eklendi ve 469 kez görüntülendi.

Instagram, Periscope veya Facebook Live uygulamalar gibi canlı yayın özelliğine kavuştu sonunda. Aslında kavuşalı bir kaç ay olmuştu, fakat bu özellik ülkemize açılmamıştı. Dün gelen haberler beraber canlı yayın özelliği artık ülkemize’de geldi. Bundan sonra istediğiniz zaman Instagram hesabına girip canlı yayın yapmanız mümkün.Periscope Nedir? Periscope Ne işe yarar?Periscope izleme sitesi : https://www.perisearch.xyz/

Periscope, Twitter’ın yeni canlı yayın uygulamasıdır. Telefonunuz ile çevrenizde olup biteni Twitter üzerinden arkadaşlarınızla veya tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.Periscope ile yapılan canlı yayınlar varsayılan olarak tüm kişiler tarafından görülebilir. Fakat dilerseniz Periscope ile yapılan canlı yayınları gizlemeniz mümmkün.Siz canlı yayına başladığınızda sizi takip edenler otomatik olarak bildirim alırlar. Başkaları yaptıkları canlı yayınlara sizi davet edebilirler.

Takip ettiğiniz kişilerden biri canlı yayın yapmaya başladığında sizi özel olarak özel canlı yayına davet edebilir.

Periscope yayınlarını pc’den izleyebilir miyim?

Periscope sitesinden canlı yayın akışları bulunmuyor ama yayınları anlık olarak çekip sizlere sunun bir site mevcut. Perisearch sitesinde o anda bulunan canlı yayınları izleyebilir,dillere göre kategorize edebilir,en fazla izlenen yayınlara bakabilir kullanıcıların takipçi sayısı kalp sayısı periscope paylaşımlarını izleyebilirsiniz.

Perisearch populer yayınlar :https://www.perisearch.xyz/top.php
Maç Yayınları Full Çekti!

Süper Lig maçlarının oynandığı Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Periscope’ta yoğun bir maç trafiği vardı. Örneğin Süper Lig’in açılış mücadelesini Periscope’tan canlı olarak yayınlayan 100’ün üzerinde kullanıcı mevcuttu. Bu yolla kendilerine birçok takipçi kazandıran yayıncıların sayısı Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında daha da arttı.Digitürk’ün kişiye özel şifre uygulamasına da bir yol bulan yayıncılar, ekrana şifre geldiğinde yayını kesme ya da şifreyi herhangi bir nesne ile kapatma uygulamasıyla yayına devam ettiler. (Kişiye özel şifre hakkında: Bu şifre ile illegal olarak yayın yapan Digitürk kullanıcılarını ihbar edebiliyorsunuz)

İllegal Yayınlar Tavan Yaptı

Periscope’ta kendisine takipçi kazandırmak isteyenler bunun için illegalyayınlara başvuruyorlar. İşin kötü yanı ise hiç bir filtre seçeneği bulunmayan Periscope’ta 100’lerce hatta 1000’lerce cinsel içerikli yayın yapılması.Hatırlanacağı üzere Bilişim Hukuku Derneği kısa süre önce yaptığı açıklamada Periscope’un yayın hakları ihlalinden ötürü kapatılabileceğini vurgulamıştı.Bakalım Periscope hakkındaki nihai karar ne olacak.

Türkçe Yayınlar için : https://www.perisearch.xyz/index.php?lang=tr
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı