SON DAKİKA

Güvenilir Tarafsız Son Dakika Haberleri – TvHaberlerim

Tuvaletin İcadı Facebook’dan Önemli

Joseph Stiglitz tuvaletin icadı facebook icadından daha önemli dedi. Dünyaca ünlü ve Nobel ödüllü olan Amerika Birleşik Devletlerine mensup Ekonomi Profesörü Joseph Stiglitz tuvaletin icadının facebook icadından daha önemli olduğunu dile getirdi. Yine yapay zeka ile övünen bu insanları anlamak çok zor bu yapay zeka dünya genelinde kitlesel olarak işsizliğe neden olabilecektir dedi.

Tuvaletin İcadı Facebook’dan Önemli
Bu haber Toprak Çınar tarafından 15 Şubat 2017 - 12:00 'de eklendi ve 1.330 kez görüntülendi.

Joseph Stiglitz dünya genelinde gelişen teknoloji ve digital gelişmelere baktığınız da aslında çok iyi bir yere gelmiş oluyorsunuz fakat birde işin öbür yüzüne bakarsanız bu icatların hiçbirinin insanlığın temel sebeplerine hitap etmekten uzak olduğunu görürsünüz dedi. Ayrıca yapay zeka ve benzeri gelişmelerin gelecek 10 yıl içerisinde öne çıkabileceğini fakat bu gibi teknolojilerin insan hayatını olumsuz yönde etkileyeceğini de dile getirdi. İşte bu olumsuz yönlerden en çok korkulan ise işsizlik gibi bir sıkıntının ortaya çıkacak olması dedi. Gelişen yapay zeka teknolojisi insanlığın hayatında kitlesel olarak bir işsizlik yolu açacaktır.

Yapay zeka gibi geliştirilen teknolojiler her ne kadar önde olduğunuzu gösteriyor olsa da bunlar aslında bir fakirlik katkısı olarak da görülebilir. Bunan bağlı olarak şunu diyebiliriz Tuvaletin ve elektriğin icadı aslında Facebook’un icadından çok daha önemlidir. Çünkü en azından ihtiyaçlarınızı karşılamakta ve kimseye bir zararı olmamaktadır. Yapay Zeka gibi bir teknoloji belki de 10 yılı dahi bulmadan gelir fakat işsizliği beraberinde getirir.
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'tvhaber_tvhaber'@'localhost' (using password: YES) in /home3/tvhaber/public_html/wp-content/themes/theHaberV3/dosyalar/singleNormal.php on line 115
Bağlantı Kurulamadı