Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Asgari Ücrete Zam Yapılacak Mı? Kulislerde Konuşuluyor!

  Son dönemlerde peş peşe

  Son dönemlerde peş peşe gelen zamlarla geçinmek hayli zorlaşırken, asgari ücrete zam konusu konuşulmaya başlandı. Asgari ücrete zam yapılacak mı, asgari ücrete ara zam var mı? Detaylar haberimizde.

  Sene başında yapılan zammın ardından asgari ücret etkisini yitirmeye başladı. Bu nedenle de milyonlar, asgari ücrete ara zam yapılması beklentisine girdi. Şimdiye kadar bu konuda somut bir açıklama yapılmaz, 4000 TL ilave yapılabileceği beklentisi dillendirilmeye başlandı.

  Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve CHP’li Yalçın Karatepe bir araya geldi. Görüşmede ana gündem emekli ve asgari ücret zammı olacak. CHP, asgari ücretlilerin yaşadığı sorunları Hazine ve Maliye Bakanı’na aktaracak ve zam talebi yapacak. SGK uzmanı İsa Karakaş ise asgari ücret zammı ile ilgili bir tarih verdi. Temmuz ayında olmasa bile Eylül ayında asgari ücrete zammın yapılabileceğini belirten İsa Karakaş, 4.000 TL ilave zam yapılabileceğini vurguladı.

  YILDA BİR KEZ VERİLİYOR

  asgari-ucret-zam2-1024x576 Asgari Ücrete Zam Yapılacak Mı? Kulislerde Konuşuluyor!

  Temmuz ayında memur ve emekli zammı kesin. Yasal olarak da memur ve emekliye 6 ayda bir zam yapılıyor. Asgari ücret ise yılda bir kez tespit ediliyor. Ancak son iki yıldır hem pandemi hem de Türkiye’nin ekonomik koşulları nedeniyle asgari ücrete ara zam yapılmıştı. Bu yıl Aralık ayında yeni asgari ücret belirlenirken yapılan açıklamada tek zam olacağı bildirilmişti. Ancak yaşanan hayat pahalılığı nedeniyle ara zam yine konuşuluyor. Karar ise önümüzdeki günlerde duyurulabilir.