Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Bakan Şimşek’ten 4 Talepte Bulundular! Hangi Konular Konuşuldu?

  CHP Heyeti bugün Hazine

  CHP Heyeti bugün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştü. 4 saatten fazla süren görüşmede CHP heyeti 4 ana başlıkta taleplerini sundu. Bunlar arasında asgari ücret artışı, emekliye yüksek zam, tarımsal desteğin artırılması ve vergide adaletsizliğin giderilmesi yer aldı.

  CHP’den Yalçın Karatepe başkanlığındaki heyet, Bakan Şimşek ile görüştü. Karatepe görüşmenin ardından CHP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenledi. “Biz iktidarın milletin yaşadığı ekonomik yıkımdaki sorumluluğuna ortak olacak değiliz.” diyen CHP’li Karatepe, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e 4 ana talep ilettiklerini anlattı.

  TALEPLERİNİ ANLATTILAR

  CHP’li Karatepe, “Asgari ücrete ara zam, emekli aylıklarına ciddi şekilde artış yapılması, tarımsal desteklerin artırılarak yüzde 1 oranında çiftçilere ödenmesi ve ekonomide önemli sorunlardan birisi olarak gördüğümüz vergide adaletsizliğin giderilmesi” yorumunu yaptı. Karatepe, “Ancak 4 saatin sonunda acı reçeteyi yine vatandaşa çıkaran anlayışlarında bir değişim iradesi olmadığını maalesef gördük” açıklamasını yaptı.