Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yangına İlk Müdahale Alarmı

  Ödemiş’te olası orman yangınlarına

  Ödemiş’te olası orman yangınlarına ilk müdahalenin nasıl yapılacağına dair toplantı yapıldı. İtfaiye yetkilileri vatandaşları bilgilendirdi. Ayrıca hazırlıklar gözden geçirildi, önlemler ele alındı.

  Yangın tehlikesinin had safhaya ulaştığı sıcak yaz günlerinde kırsal mahallelerde yaşanabilecek olumsuzluklara en hızlı şekilde müdahale edilebilmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Ödemiş Belediyesi işbirliği ile mahalle muhtarlarına yönelik olarak bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

  HAZIRLIKLAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ

  Ülkemizin farklı bölgelerinden gelen orman yangını haberleri yürekleri yakarken Ödemiş’te bayram tatili boyunca farklı noktalarda çıkan arazi ve orman yangınları İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Ödemiş Belediyesi ekipleri ve gönüllülerin yoğun çabalarıyla söndürüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerince, kırsal mahallelerdeki tarım arazileri, ormanlar ve evlerde gerçekleşen yangınlara müdahalenin en hızlı şekilde yapılması için büyük önem taşıyan tankerlerin kullanımı muhtarlara ve gönüllülere detaylı biçimde anlatılarak tatbikat yapıldı. Tankerlerin amacına uygun kullanımı, yaşanabilecek olumsuzluklarda ilk müdahale için sürekli hazır tutulması konuları ele alınırken muhtarların soruları da yanıtlandırıldı. İtfaiye gönüllüsü kıyafeti ve ekipmanlarının dağıtımı konusunda da bilgi verildi.