Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Yerel Hayvan Koruma Görevlisi

  Karşıyaka Belediyesi, hayvanseverlere eğitim

  Karşıyaka Belediyesi, hayvanseverlere eğitim vermeye başladı. Düzenlenen sınavı geçen kişiler Yerel Hayvan Koruma Görevlisi olacak. Görevli kartı verilecek olan bu kişeler, hayvanların beslenme, barınma ve sağlık durumlarını daha kolay takip edebilecek.

  Karşıyaka Belediyesi, sokak hayvanlarının uyutulmasını öngören yasa tasarısı üzerine harekete geçerek geçtiğimiz haftalarda Can Dostlar Çalıştayı düzenledi. Hayvan haklarını savunan sivil toplum kuruluşları ve hayvanseverlerin katılımıyla yapılan çalıştayın ardından, 9 öneriyi içeren ortak sonuç bildirgesi yayınlandı. Hızla harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, raporda yer alan eğitim önerisini hayata geçirdi.

  DETAYLI SUNUMLAR

  Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenen eğitim Karşıyaka Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Veteriner hekimler, katılımcılara hayvanların beslenmesinden barınmasına, hayvanları etkileyen hastalıklardan tedavi yöntemlerine, veteriner kliniklerine hayvanların nakledilmesinden buralarda yapılan muayene, aşı, operasyon ve rehabilitasyon uygulamalarına kadar detaylı sunumlar gerçekleştirdi. İki gün süren eğitimin ardından yaklaşık 70 aday yazılı sınava alındı.

  KENDİ BÖLGELERİ OLACAK

  Eğitimi tamamlayan ve sınavı başarıyla geçen katılımcılar, İzmir Valiliği onaylı Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Kartı almaya hak kazanacaklar. Böylece hayvan hakları savunucuları kendi bölgelerinde belediyelerin veteriner işleri birimleriyle iş birliği içinde uygulamalara katılabilecek. Hayvanların beslenme, barınma ve sağlık durumlarını daha kolay takip edebilecekler.