Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Milyonları Sevindirecek haber! Asgari Ücrete Zam Gelecek İddiası!

  Asgari ücrete yılda bir

  Asgari ücrete yılda bir kez zam geleceği açıklanmıştı. Ancak asgari ücrete ara zam yapılacağı konuşulmaya başladı. Asgari ücrete Temmuz zammı yapılacağı iddialı kulislerde konuşuluyor. Asgari ücrete yüzde 15 zam olacak mı?

  CHP heyeti dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmüştü. Toplantı sonrasında asgari ücrete zam konusunda bir gelişme olmadığı dile getirilmişti. Ancak bugün sürpriz bir gelişme oldu. Türkiye gazetesindeki habere göre asgari ücrete yüzde 15 oranında zam yapılabileceği bildirildi.

  OLUMLU DÖNÜŞ OLMAMIŞTI AMA…

  CHP’nin Hazine ve Maliye gölge bakanı Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyet, dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 4 saat 15 dakikalık bir zirve gerçekleştirmişti. CHP heyetinin taleplerinden birinin asgari ücrete zam olduğu belirtilmiş ancak Karatepe bu konuda olumlu dönüş alamadıklarını belirtmişti.

  YÜZDE 15 ORANINDA İYİLEŞTİRME

  asgari-ucret-yuzde-15-zam2 Milyonları Sevindirecek haber! Asgari Ücrete Zam Gelecek İddiası!

  2024 yılının ilk 6 ayında yüzde 25 oranında enflasyon olması beklenirken asgari ücrete ara zammın bu oranda olmayacağı belirtildi. Kulislerde asgari ücrete yüzde 15 oranında bir iyileştirme yapılabileceği konuşuluyor. Bu iddialar gerçekleşirse temmuz ayında yapılacak zam ile asgari ücret 17.002 TL’den 19.552 TL’ye yükseltilecek.