Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

    Koray Aydın İyi Parti’den Neden İstifa Etti? Gerekçelerini Sıraladı!

    GÜNDEM HABERLERİ – İyi

    GÜNDEM HABERLERİ – İyi Parti’de şok gelişme yaşandı. Koray Aydın İyi Parti’den istifa etti. Koray Aydın neden istifa etti? Koray’ın istifa gerekçeleri ne?

    İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İyi Parti’den bugün istifa etti. İYİ Parti’deki erime Akşener’in sevk ve idaresinde gerçekleşti” diyen Aydın, önemli açıklamalar yaptı. Aydın, “Yİ Parti, her türlü haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı, Saray’la sembolleşen tek adam düzenine karşı, Türkiye’de hak, adalet ve medeniyet yolunun taşlarını döşemek için İYİ’ler ve Cesurlar Hareketi olarak yola çıkmıştı; Saray’a giden yolun taşlarını döşemek için değil. İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile Sayın Cumhurbaşkanının, Saray’da yaptığı Parti’den habersiz görüşmenin konusu ve içeriğinin açık ve net bir şekilde açıklanmaması halinde; İYİ Parti’nin kuruluş felsefesinin temelden sarsılacağına ve Parti’yi dağılmaya sürükleyeceğine dair, birer hafta arayla iki önemli açıklama yaptım” yorumunu yaptı.

    Koray Aydın açıklamasında ayrıca “İYİ Partili dava arkadaşlarımla yaptığım uzun istişareler sonucunda; özetle ifade ettiğim gerekçelerle, Kurucular Kurulu Üyesi ve Ankara Milletvekili olduğum, belli dönemlerde önemli görevler üstlendiğim İYİ Parti’den üzülerek istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.