Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Biden Yarıştan Çekilecek Mi? Son Çağrı New York Times’tan!

  ABD’de yaklaşan başkanlık yarışı

  ABD’de yaklaşan başkanlık yarışı öncesi ilginç gelişmeler var. Joe Biden yarıştan çekilecek mi? Biden’in çekilmesi için baskılar artıyor.

  Geçtiğimiz günlerde rakibi Donald Trump ile münazaraya çıkan ABD Başkanı Joe Biden, konuşmasındaki sıkıntılar nedeniyle gündeme gelmişti. Başkan Biden’ın perşembe gecesi birinci başkanlık münazarasındaki hayal kırıklığı yaratan performansından sonra ABD’de Demokrat kamuoyunun görüşlerini yönlendiren medya kuruluşlarından 81 yaşındaki başkanın adaylıktan çekilmesi için çağrılar çığ gibi büyüyor.

  2019’dan bu yana çoğunlukla Biden’ın ve politikalarının yanında yer alan New York Times gazetesi yayınladığı başyazıda “Ülkesine hizmet etmek için Başkan Biden yarıştan çekilmeli” dedi. Seçmenlerin münazara gecesi bariz şekilde gördüklerini göz ardı etmelerinin beklenemeyeceğinin altını çizen NY Times, “Biden dört yıl önceki adam değil” diyerek fiziksel ve mental düşüşünü öne çıkardı.

  KISIK SESLE KONUŞTU

  Kısık bir sesle konuşan, öksüren ve bazı anlarda nerede olduğunun bile farkında olmayan bir görüntü veren Biden’ın performansını irdeleyen başyazı, 81 yaşındaki adayın ikinci döneminde neler vaat ettiğini açıklamakta ve Trump’ın provokasyonlarına cevap vermekte zorlandığını vurguladı. Biden’ın bu sınavı geçemediğini belirten NY Times, çekilme çağrısı yaptığı başyazıyı şu cümleyle bitirdi: “Sayın Biden’ın bu kadar uzun süredir asil bir şekilde hizmet ettiği ülkesine sağlayabileceği en iyi hizmet budur.”

  Biden, şu an için yarışa devam ediyor.