Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Doğançay’a Yeni Sağlık Polikliniği

  Sağlık alanında yaptığı yatırımlar

  Sağlık alanında yaptığı yatırımlar ve ücretsiz hizmetlerle fark yaratan Bayraklı Belediyesi, Doğançay Mahallesi’nde yeni bir sağlık polikliniğini hizmete açtı. Vatandaşların da talepleri doğrultusunda uzun yıllardır beklenen hizmeti kısa sürede hayata geçiren belediye, doktor ve sağlık personelleriyle yeni poliklinikte muayene, pansuman ve enjeksiyon gibi temel sağlık hizmetlerini ücretsiz veriyor. Yeni kliniği ziyaret eden Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Doğançay’da yaşayan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda muhtarlığımızın üst katında poliklinik hizmetleri vermeye başladık. Sağlık hizmetlerinin erişilebilir olması özellikle burada yaşayan yaşlılarımız için önemli. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

  İki sağlık evi ve yedi diş polikliniği ile ücretsiz sağlık hizmetlerini sürdüren Bayraklı Belediyesi, Doğançay Mahallesi’nde yeni bir poliklinik açtı. Muhtarlık binasının üst katındaki yeni hizmet alanında bir doktor ve bir hemşire görev yaparken, vatandaşlara muayene, enjeksiyon, pansuman, tansiyon ölçümü ve düzenli tansiyon kontrolü ile açlık kan şekeri ölçümü gibi hizmetler ücretsiz olarak veriliyor. Sağlık hizmetlerinden hafta içi her gün mesai saatleri içinde ücretsiz olarak yararlanılabiliyor. Bu kapsamda Doğançay Mahallesi Muhtarı Arzu Nisan ve sağlık polikliniğini ziyaret eden Başkan İrfan Önal, personel ve vatandaşlarla sohbet etti, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

  ARTIK DAHA KOLAY OLACAK

  Muhtar Arzu Nisan, Doğançay Mahallesi’ne desteklerinden ve açılan yeni sağlık poliklinik için vatandaşlar adına Başkan Önal’a teşekkür etti. Nisan, “Uzun yıllardır bu hizmeti bekliyorduk. Çok zorluk çekiliyordu. Verdiğiniz sözü tuttunuz ve mahalle sakinlerimiz de çok mutlu. Mahallemizde sağlık ocağı yoktu. Nafiz Gürman’a gitmek zorunda kalıyorduk ve yaşlılarımız, hastalarımız, engellilerimiz zorlanıyordu. Artık her şey daha kolay ve daha güzel, emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

  ÜCRETSİZ SAĞLIK POLİKLİNİĞİ


  Seçim sürecinde verdiği sözlerden biri olan evde bakım hizmetinin hayata geçmesinin yanı sıra sağlıkta erişilebilirliğin öneminden bahseden Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Vatandaşların temel sağlık ihtiyaçlarını karşılamak ve sağlık hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak için Doğançay Mahallemize de ücretsiz sağlık polikliniği açtık. Diğer polikliniklerimizde olduğu gibi sağlık ekiplerimiz düzenli olarak vatandaşların sağlık kontrollerini yapacak, ihtiyaç duyulan tedavi ve yönlendirmelerini gerçekleştirecek. Vatandaşlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkıda bulunmak için imkanlarımız dahilinde sağlık alanında çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.