Büyük Gün Yaklaşıyor: PES Tutkunlarının Heyecanla Beklediği Gün geldi Çattı! İşte O Tarih...

PES tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği gün yaklaşıyor! Eski ismi PES, yeni ismi ile eFootball olan popüler futbol oyunu, 2022 sürümünün çıkış tarihi açıklandı. İşte PES 2022 çıkış tarihi ...

Teknoloji Haberleri 13.09.2021 - 10:15 13.09.2021 - 10:15 TV Haberlerim

Konami Digital Entertainment’in geliştirdiği, yıllardır popülerliğini koruyan futbol oyunu PEs geçtiğimiz aylarda isim değişikliğine giderek eFootball ismini almıştı. Tutkunlarının yakından takip ettiği eFootball 2022’nin çıkış tarihi belli oldu.

Sevilen oyun eFootball, 30 Eylül  2021’de dünya çapında PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series XlS, Xbox One,  Windows 10 ve PC (steam) için oynaması ücretsiz olarak piyasaya sürecek. eFootball, Konami’den yapılan açıklamaya göre ilerleyen günlerde İOS ve Android üzerinden de mobil cihazlardan da oynanabilecek.

Yeni Özellikler Geliştirildi

Oyuncuların hemen hemen bütün kontrollere hakim olacakları 2022 sürümü, gerçek futbolda olduğu gibi depara kalkarken hızlanma, şutların sertliğini ayarlayabilme imkanı ile gerçeklik hissini arttırmış durumda. Heyecan verici  deneyimler sunan oyun, farklı top sürme teknikleri ve vücut çalımı hareketlerinin de arttırarak karşı karşıya kalınan pozisyonlarda hucüm ve defanns oyuncuları için keyif verici seçenekler sunuyor.

eFootball, topa dokunuşları kontrol edebilme imkanı ile Playstation5’te futbolcu hareketlerinin farkını hissedebilmek için oyuncunun dokunsal geri bildirimi tekniğini kullanacak. Oyunculara topu nasıl saklayacaklarını istedikleri gibi kontrol etme konusunda daha fazla özgürlüğün tanındığı oyun yeni hali ile adeta bir akıl oyununa dönüşmüş durumda. Gerçek hayattaki gibi fiziksel mücadelenin önemini koruduğu oyun, defans sırasında bir hucüm komutunu aktive ederek “fiziksel savunmayı” gerçekçi hale getiriyor.

Yeni Kamera Açısı İle Daha Rahat Görüş

Yeni kamera Duel ile oyuna farklı bir boyut kazandırılmış durumda. 1vs1 pozisyonlarda kamerayı yakınlaştırma imkanı ile sahnein keyfini çıkarma ve daha rahat bir görüş alanı seçeneği sunuluyor. Ayrıca oyuncu serbest durumdayken oyuncunun daha doğru uzun paslar atmasına imkan tanınmış durumda.

Kazan/Kaybet Kuralı

Konami, gerçek hayattaki futbol analizlerinden faydalanarak, 1vs1 kazanma/kaybetme kural seti oluşturdu. Hareket eşleştirme teknolojisi ile desteklenen kazan-kaybet kuralları her oyuncunun hareketini etkilemek için topu, hareket hızını, vücut yönünü, fiziksel kabiliyetini ve daha fazla gerçeklik imkanını oyuncuların kullanımına sunuyor. Doğallık ve akıcılık her zamanki gibi ön planda tutulmuş durumda.

pes-2020-cikis-tarihi3

pes-2020-cikis-tarihi2

pes-2020-cikis-tarihi1

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@