Ekmeğe Zam Kapıda! Son Karar Bekleniyor

Ekmeğe Zam Kapıda! Son Karar Bekleniyor

Ekmeğe Zam Kapıda! Son Karar Bekleniyor

Her alanda zam fırtınasının yaşandığı bu günlerde ekmeğe zammın da kapıda olduğu belirtildi. Birçok yerde çıkan bu iddia ile ilgili fırıncılardan yanıt bekleniyor.

Zamların üst üste geldiği bu günlerde ekmeğin fiyatı 5 TL olarak sabitlenmişti. Bu sebeple ekmeğe de zammın yolda olduğu ve kısa süre sonra ekmek fiyatlarının da artacağı ifade ediliyor. Ekmeğe gelecek olan zammın ne kadar olacağı yeni fiyatların ne zaman uygulanacağı ise vatandaşlar arsında merak konusu oldu.

Fırıncılar Odasından Açıklama Geldi

Ekmek zammının şubat ayında görüşüleceği iddialarına Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı açıklık getirdi. NTV'ye açıklamalarda bulunan oda başkanı Halil İbrahim Balcı, görüşmelerde zammın konuşulmadığını ve zam düşüncesinin olmadığını ifade etti.

Her alanda artan maliyetler yeni zam iddialarını gündeme getirince fırıncı derneklerinden açıklamalar da art arda gelmeye başladı. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, son zamanlarda artan maliyetlere dikkat çekerek zam talebinde bulunduğunu ifade etmişti. Çetin’in bu konuşmaları ekmeğe zammın yolda olduğu şeklinde yorumlandı.

Gündemimizde Zam Yok

Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı ise yaptığı açıklamasında, aralık ayında yapılan toplantıda ocak ve şubatta zammın gündemde olmadığını ifade ettiğini belirtti. Balcı bugün de gündemimizde bir fiyat artışı söz konusu değil şeklinde açıklamada bulundu. Böylece yakı zamanda ekmeğe zam yapılmayacağı ifade edilmiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.