Emekli Ve Memur Maaş Farkı Ödeme Tarihleri Belirlendi! Fark Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Emekli ve memurların ilgi ile beklediği haberler arasında yer alan maaş farklarının ödenmesi için tarih belirlendi.

Emekli Ve Memur Maaş Farkı Ödeme Tarihleri Belirlendi! Fark Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Maaş farklarının hesaplara ne zaman aktarılacağı birçok kişi tarafından merak edilirken, konu ile ilgili birçok detay da açıklandı ve meraklar giderildi.

Yılbaşında gerçekleştirilen maaş zammı sonrasında emekli ve memur vatandaşlar maaş farklarının ödenmesi için heyecanla beklerken, ödeme tarihlerinin açıklanmasıyla geri sayım da başlamış oldu. Kararın Resmi Gazete'de yayınlanması ile birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş farkı için ödeme tarihleri ilan edildi. Uygulanan %30 emekli ve memur maaş zammı sonrasında ödenekler emekli ve memurların tahsis numarası son rakamına göre farklı tarihlerde gerçekleştirilecek.

Ödeme Tarihleri Belirlendi

Ödemelerin yapılması için tahsis numarası son rakamı 9 olan vatandaşlar için 17'si itibariyle ödeme gerçekleştirilmeye başlanırken, tahsis numarası son rakamı 7 olanlar için 18 Ocak'ta ödemeler yapılmaya başlandı. Fark ödemeleri devam ederken tahsis numarası son rakamı 5 olanlar için 19 Ocak tarihi, son rakamı 3 olanlar için 20 Ocak ve son rakamı 1 olanlar için 21 Ocak'ta ödeme gerçekleştirildi.

22 Ocak itibarıyla tahsis numarası son rakamı 8 Ocak olanlar ödeme almaya başlarken, yarından itibaren yani 23 Ocak'tan itibaren tahsis numarası son rakamı 6 olan vatandaşlar maaş farklarını alabilecekler. Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar 24 Ocak'ta, ardından tahsis numarası son rakamı 2 olanlar 25 Ocak'ta ve son olarak tahsis numarası son rakamı 0 olanlar 26 Ocak'ta ödemelerini alabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.