Eskiden Ücretsizdi Şimdi Marketlerde Kilosu 50 TL

Eskiden Ücretsizdi Şimdi Marketlerde Kilosu 50 TL

Eskiden Ücretsizdi Şimdi Marketlerde Kilosu 50 TL

Eskiden kasapların isteyene ücretsiz verdiği kemikler şimdilerde kilosu 50 TL’de satılıyor. Kemikler eskiden kasaplar tarafından isteyene ücretsiz olarak veriliyordu. Bu kemikler, şimdilerde kasaplarda kilosu 15 TL, marketlerde ise kilosu 50 TL’ye varan fiyatlardan alıcı buluyor.

Vitamin deposu olan ilikli kemikler isteyene ücretsiz olarak verilirdi veya sokak köpeklerine yemek olurdu. Son günlerde etin değerlenmesinden dolayı kemikler de ücret karşılığı satılmaya başlandı. İlikli kemiklerin kilosu kasapta 15 liradan, markette ise 50 liraya varan fiyatlardan satıldığı belirtildi.

İlikli Kemikten Ücret Alınması Uygun Değil

Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur ilikli kemiklerin para karşılığında satılmasının uygun olmadığını belirtti. Saruhan Yağmur yaptığı açıklamada etin aşırı değerlenmesinden sonra kemiğin yoğun olarak kullanılmaya başladığını ifade etti. Özellikle kışın hastalıklara iyi gelmesinden dolayı vitamin deposu olan ilikli kemiklere de rağbet olduğunu bu nedenle kasaplarda ve marketlerde parayla satıldığını söyledi.

Saruhan Yağmur, daha önce bu kemiklerin ücretsiz verildiğini hala çoğu kasap tarafından ücretsiz verildiğini belirtti. Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur marketlerin bu kemikleri stoklayıp 50 liraya sattığını ifade ederek özellikle kışın çorbaya konan ilikli kemiklerin hastalıklara birebir iyi geldiği için tercih edildiğini belirtti. Saruhan Yağmur ancak buna rağmen kemiklerin ücretsiz olması gerektiğini insanların bu yararlı kemikleri tüketerek sağlıklı olabileceklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.