EYT’de 10 Günlük Süreyi Atlamayın!

EYT’de 10 Günlük Süreyi Atlamayın!

EYT’de 10 Günlük Süreyi Atlamayın!

EYT düzenlemesi için 10 günlük süreye dikkat çeken uzmanlar; bu süreyi aşmamanın kritik öneme sahip olduğu konusunda uyarıyorlar! İşte detaylar!

Milyonlarca vatandaşın sabırsızlıkla beklediği emeklilikte yaşa takılanlarla alakalı yasa teklifi nihayet Meclis gündemine geldi. Bu taslakla beraber emekli olup aynı iş yerinde çalışmak isteyen vatandaşların başvuru günü için bir sınırlama da getirildi. Ayrıntıları açılanan taslağa göre EYT ile emekli olup aynı işyerinde çalışacaklara özel bir düzenleme bulunuyor. Bu kapsamda bu şekilde çalışmayı isteyenlere destek prim indirimi getiriliyor. Ancak destek prim indiriminin sadece bir seferlik olarak uygulanacağı da hatırlatılıyor!

EYT düzenlemesinin Meclis'e sunulmasıyla birlikte ayrıntılar da netleşiyor. EYT'ye ilişkin detaylar netleştikçe bu düzenlemeden yararlanacakların da kaçırmaması gereken kriterler de ortaya çıkıyor. Hazırlanan taslak metne göre emekli olup da aynı iş yerinde çalışmak isteyenlere özel bir düzenleme de yer alıyor. İşte bu konuya dair ayrıntılar!

10 Günlük Süreyi Kaçırmamanız Gerekiyor!

Taslak metne göre, EYT ile emekli olanların 10 günlük süre içerisinde aynı iş yerinde çalışmaya başlamaları durumunda % 5 düzeyinde sosyal güvenlik destek primi indiriminden faydalanması da yer alıyor. Ancak bu uygulamadan yararlanacak olanların 10 gün süreyi aşmamaları gerekiyor. Aksi halde bu haktan yararlanamayacaklar. Bundan dolayıdır ki EYT sonrasında kendi işyerlerinde çalışacakların mutlaka bu 10 gün süreyi kaçırmamaları gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.