Okula Giden Çocuğu Olan Ailelere 3502 TL Verilecek! 2023 SED Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Okul Yardımı Kimlere Verilecek?

Okula Giden Çocuğu Olan Ailelere 3502 TL Verilecek! 2023 SED Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Okul Yardımı Kimlere Verilecek?

Okula Giden Çocuğu Olan Ailelere 3502 TL Verilecek!  2023 SED Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Okul Yardımı Kimlere Verilecek?

Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi kapsamında okula giden öğrenciler için ailelere 3502 TL olarak verilecek. 2023 SED yardımı için başvuru nasıl yapılır? Okul yardımı kimlere verilecek? SED okul desteği ne zaman verilecek? Merak edilen soruların cevaplarını haberimizde verdik.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen yardımlar günden güne artıyor. Dar gelirli vatandaşlara bir destek daha sağlanıyor. Okula giden öğrencisi olan dar gelirli vatandaşlara 3502 TL destek ödemesi yapılacak. Her yıl bir ya da iki kez yapılan SED okul yardımı ödemeleri okula giden öğrencisi olan ailelere özel olarak verilecek. Ekonomik zorluklar yaşayan dar gelirli aileler için büyük bir destek olacak. Öğrencilerinin temel ihtiyaçlarını karşılamakta, eğitim masraflarını karşılamakta zorluk çeken aileler dört gözle ödemeleri bekliyor.

SED ödemeleri geçtiğimiz yıl 2300 lira civarında verilirken, bu yıl asgari ücrete gelen zam ile SED ödemelerine de zam geldi. Bu yıl ki SED okul yardımları 3502 TL olarak verilecek.

Peki, okul yardımı başvuru şartları neler? Okul yardımından kimler faydalanabilecek?

Okul yardımından kimler faydalanabilecek?

SED yardımından yararlanabilmek için diğer tüm yardımlar gibi belirli şartlar bulunuyor. Öncelikli olarak ailelerin çocuklarının temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olmaları, maddi gelirlerinin çok düşük olması, yaşam seviyelerinin düşük olması gerekir. Bu durumda olan ve öğrencisi olan ailelere destek sağlanır. Bu destek ailelerin maddi durumları düzeldiğinde kesilir.

SED Yardımı Başvuru Şartları

Aşağıdaki şartları taşıyan vatandaşlar SED okul yardımı için başvuruda bulunabilirler.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

  • Maddi durumu kötü olan ve eğitim kurumlarının herhangi bir kademesinde öğrencisi olmak

  • Aile üyelerinin sigortaların olmaması

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.