Prof. Dr. İlber Ortaylı 100 Bin TL Aşağısında Sıkıntılar Başlar!

Prof. Dr. İlber Ortaylı 100 Bin TL Aşağısında Sıkıntılar Başlar!

Prof. Dr. İlber Ortaylı 100 Bin TL Aşağısında Sıkıntılar Başlar!

Prof. Dr. İlber Ortaylı’dan aylık geçim için gerekli olan gelir tutarı konusunda önemli bir açıklama geldi. Aydan 100 bin liranın yeteceğini ifade eden İlber Hoca, bunun aşağısında sıkıntılar başlayacağını da ifade etti.

Prof. Dr. İlber Ortaylı KAFA TV programı çerçevesinde yapmış olduğu açıklama sonrasında gündemde yer aldı. İlber Hoca’ya Dilek Sabancı'nın sözlerinin hatırlatılması üzerine Ortaylı da İstanbul için rahat bir hayat taban kazancının 100 bin lira olması gerektiğini ifade edecek bir şekilde açıklamada bulundu. Prof. Dr. İlber Ortaylı, KAFA TV YouTube kanalı olarak ön plana çıkan programda, 'İlber Ortaylı ile Cahille Sohbeti Kestim' programında kendisine sorulan sorulara yanıtlar verdi.

'İlber Ortaylı ile Cahille Sohbeti Kestim' programında, Candaş Tolga Işık, Dilek Sabancı'nın "50 milyon dolarınız olursa, bir ev bir de arabanız olursa rahat yaşarsınız" sözlerinin İlber Hoca’ya sorulması üzerine; "50 milyonu küçümseyecek kadar iş olmuş yani. İnanılmaz bir şey" diyen Prof. Dr. İlber Ortaylı; 100 bin TL tutarına işaret etti.

100 TL Altında Sıkıntı Başlar!

Prof. Dr. İlber Ortaylı "Bizim standartlarımızda bir yaşam için evin ve araban olacak. Ayda 100 bin lira yeter. Ama aşağısında sıkıntı başlar. Aşağısı orta sınıfa girersin, üst orta sınıf değil, orta sınıfa girersin. Hayat hiç o kadar kolay değil" diye konuşurken; 100 bin TL’nin üst sınıf olduğunu da ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.