Erzak, Kıyafet, Kömür ve Para Yardımı İçin Başvurular Başladı! Belediyelerin Kış Yardımına Yoğun Talep…

Zorlu geçen kış aylarında maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar için belediyelerin sosyal yardım süreci başladı.

GÜNDEM 20.10.2021 - 15:56 20.10.2021 - 15:57 TV Haberlerim

Yavaş yavaş kış mevsimine hazırlık başlarken, zamanında başvuru yaparak bu desteklerden yararlanmak mümkün oluyor. Kış için erzak, giyecek, kömür ve nakit para yardımı belediyeler tarafından yapılıyor. İşte belediyelerin kışa özel sosyal yardımları ve başvuru şartları…

Kış ayları yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlarken, ekonomik olarak zor zamanlar yaşayan vatandaşlar da kara kara düşünüyor. Kışı nasıl geçireceğini şimdiden düşünmeye başlayan maddi durumu olmayan vatandaşlar için belediyeler harekete geçti. Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyeler ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara erzak, yiyecek, giyecek, kömür ve nakit yardımı yapacak.

2276407_810x458

Belediyelerden Erzak, Kıyafet, Kömür ve Para Yardımı

Kış mevsiminde vatandaşların en çok ihtiyacı olan kömür yardımı, özellikle evde bakmak zorunda olduğu çocuğu, yaşlısı veya engelli yakını olan kişilere veriliyor. Hamileler de kış mevsiminde kömür yardımı desteği alabiliyor. Para yardımı ile giyecek desteği, başta öğrenciler olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine veriliyor. Vatandaşların belediyeler tarafından yapılan bu sosyal yardımlardan yararlanması için bazı koşullar bulunuyor.

3039500_810x458

Belediye Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyelerin, bu kış mevsiminde sosyal yardım çatısı altında başlattığı yardımlardan başvuru yaparak yararlanmak mümkün. Bunun için istenilen belgeleri hazırlamak ve belediyelere başvuruda bulunmak gerekiyor. Her ne kadar belediyelerin talep ettiği belgeler zaman zaman farklılık gösterse de genel olarak benzer evraklar isteniyor.

T.C. kimlik numarasının yazdığı kimlik belgesi, ikametgah belgesi, sağlık durumunu gösterir belge ve yardım dilekçesi ile belediyelerden yardım başvurusu yapılabiliyor. Belediyelere ve muhtarlıklara şahsen başvuru yapılarak kış için verilen erzak, giyecek, kömür ve nakit para yardımlarından yararlanmak mümkün oluyor.

hesaplara-5-bin-tl-yatiriliyor-yazili-basvuru-sar-5134149

Belediyeler Hangi Yardımları Veriyor?

Geçmiş yıllarda olduğu gibi belediyeler bu sene de ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmıyor. Yaşlı bakım hizmeti, engelli destekleri, giyecek desteği, gıda ve erzak desteği, odun ve kömür desteği, bebeklere bez ve mama desteği gibi yardımlar belediyeler tarafından yürütülüyor.

Yorumlar (3)