1 Mart İtibariyle Güncellendi! Sakın Yapmayın

Otomobil sahibi olan vatandaşları yakından ilgilendiren çok önemli bir duyuru yapıldı.

1 Mart İtibariyle Güncellendi! Sakın Yapmayın

Yapılan duyuruya göre araç sahiplerin dikkat etmesi gerekenler önemli husus paylaşıldı. Bu kurallara uymayanlara da toplam 3.304 lira ceza kesileceği bildirildi.

Trafik kazalarını önlemek, trafik akışı ile düzenini hızlı ve güvenli bir şekilde sağlamak için Karayolları Trafik Kanununa göre trafikte uyulması gereken kurallar olduğu beliritlerek otomobil sahiplerinin özellikle bu kurallara uyması gerektiği bir kez daha altı çizildi.

TOPLAM 3.304 LİRA PARA CEZASI KESİLECEK

Bu kurallara uymayanlara dev ceza yolda olduğu bildirildi. Bu kapsam sayesinde 2023 yılı itibari ile trafik cezalarına yüzde 112 zam yapıldı.

Kuralları ihlal eden sürücülere toplam 3.304 lira para cezası kesilecek

ARAÇ SÜRERKEN TELEFON İLE KONUŞMAK YASAK MI?

Birçok sürücü tarafından ihlal edilen kurallardan biri de sürücünün araç kullanırken telefonla konuşması olurken eğer sürücüler araç kullanırken telefon ile görüşüyorsa toplam 951 lira para cezası verilecek.

YAYAYA YOL VERMEMEK

Tüm bunlarla birlikte olarak yaya geçidinden karşıdan karşıya geçen yayaya yol vermemek, ülkemizde sıklıkla yapılan kural ihlallerinden biri olduğu paylaşıldı. Yaya geçidinde yayalara yol vermeyen sürücülere 1.917 lira para cezası verilecek.

YÜKSEK SESLE MÜZİK DİNLEMEK

Müzik dinlemeyi de birçoğumuz seviyor olsak bile söz konusu yüksek ses olduğunda durum biraz farklı olduğu belirtilerek başkalarını rahatsız etmemek ve ses kirliliğine neden olmamanın önemli olduğu paylaşıldı. Bu kapsam sayesinde araç içinde yüksek sesle müzik dinlemenin cezası da toplam 436 lira olduğu paylaşıldı.

Yukarıda belirtilen trafik kurallarını ihlal eden sürücüler toplam 3.304 lira para cezası verilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.