4 Gün Okul 3 Gün Tatil Mi Geliyor? Okullar 4 Gün mü Olacak Sorusunun Sebebi Ne?

4 Gün Okul 3 Gün Tatil Mi Geliyor? Okullar 4 Gün mü Olacak Sorusunun Sebebi Ne?

4 Gün Okul 3 Gün Tatil Mi Geliyor? Okullar 4 Gün mü Olacak Sorusunun Sebebi Ne?

Son günlerde öğrencileri ve öğretmenleri ilgilendiren bir iddia ortada dolaşıyor. Okullar 4 gün mü olacak şeklinde bazı haberler dolaşıyor.

Bu iddianın doğru olup olmadığı ile ilgili açıklama bekleniyor.

Son zamanlarda gündeme gelen haberler ve sosyal medya üzerinde paylaşılmakta olan bilgilerin ardından öğrenciler başta olmak üzere birçok kişi tarafından okullar 4 gün olup olmayacağı konusu merak ediliyor. Bu konuda çok sayıda paylaşım yapıldı. Öğrencilerin ve öğretmenlerin konu ile ilgili araştırma yaptıkları biliniyor. Bu iddiaların sebebi ve doğru olup olmadığı ile ilgili detaylar geliyor.

Okullar 4 Gün Mü Olacak?

Bu soru son günlerin en çok sorulan sorusu haline geldi Bu sorunun sebebi ve nereden böyle bir konunun ortaya çıktığı merak ediliyor. Gündemde yer alan iddiaların ardından bu konu vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. Bu nedenle arama motorları üzerinde en çok aranan konular arasında Okullar 4 olacak iddiası doğru mu? 4 gün okul 3 gün tatil mi olacak? Soruları yer alıyor.

Okullar 4 Gün mü Olacak Sorusunun Sebebi Ne?

Avrupa ülkelerinde yapılan bir çalışma ile çalışma günlerinin 4 güne indirilmesi isteniyor. Bu konuda Avrupa’da çalışmalar devam ederken bir yandan da bizim ülkemizde okulların 4 gün tatil olup, olmayacağı araştırılıyor. İzlanda'nın ardından İngiltere de haftada 4 gün okula gidilmesine yönelik hazırlıkları tamamlanmak üzere olduğu belirtiliyor.

Fakat henüz Türkiye için bu konuda alınan bir karar veya açıklama bulunmuyor.

MEB'in henüz okulların 4 gün açık, 3 gün tatil olacağına daire herhangi bir resmi yada gayri resmi açıklaması olmamasına rağmen, bir çok haber sitesinde bu konuda öyle ilginç haberler yer alıyor ki..Başlıkları gören öğrenciler ister istemez böyle bir beklentiye giriyor...

Sabah, Hürriyet, Star, TGRT Haber vb.bir çok haber sitesi konuya benzer yorumlarla giriş yaptılar ancak. Hiç birinde Türkiye'de okullar 4 gün açık, 3 gün tatil olacak şeklinde net bir cümle yok. Zaten olması da mümkün değil.Çünkü MEB'in bu konuda hiç bir resmi açıklaması yok.

Bu haberin ortaya çıkma nedeni, Avrupa'da bazı ülkelerde böyle bir uygulamanın başlamıs olması ülkemizde de böyle bir beklenti oluşturdu. Beklenti bu durumun böyle olduğunu göstermez.

Sabah:"Sosyal medyada yapılan paylaşımlar milyonlarca öğrenciyi heyecanlandırdı. Tatil günlerini fırsat bilen öğrenciler, okulların 4 gün tatil süresinin ise 3 gün olup olmayacağını merak ediyor. İzlanda'nın ardından İngiltere'de de okulların haftada 4 gün olmasına yönelik hazırlıkların yapıldığı öğrenilirken, bu durumun Türkiye'de olup olmayacağı araştırılmaya başlandı. Peki, okullar 4 gün mü olacak? Türkiye'de 4 gün okul 3 gün tatil mi geliyor? MEB açıklaması var mı?."

Hürriyet:"4 gün okul, 3 gün tatil iddiaları Avrupa'da çıkan haberlerin ardından ülkemizde de öğrencilerin gündeminden düşmüyor. İngiltere'de hafta içi ve haftada 5 gün olmak üzere eğitim almak üzere okullara giden öğrenciler, yeni kararın alınması halinde eğitimlerini 4 gün üzerinden devam ettirecek. Peki, okullar 4 gün mü olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler"

Star:"Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil sistemine geçilen bazı Avrupa ülkelerinde verimin arttığı yönündeki açıklamalar sonrası konu hakkında araştırmalar hız kazandı. Sistemin uygulandığı ülkelerin artması üzerine, çok sayıda vatandaşta Türkiye'de okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi doğdu. Peki 4 gün okul 3 gün tatil olacak mı? Okullarda 4 gün ders 3 gün tatil ne zaman başlıyor? İşte konu hakkında merak edilenler.."

TGRT Haber:"İlkokul, ortaokul ve lise eğitimi gören milyonlarca öğrenciyi heyecanlandıran gelişme yaşandı. İki ülkede 4 gün okul, 3 gün tatil uygulamasına geçiliyor. İzlanda ve İngiltere'de öğrenciler artık sadece 4 gün okula gidecek. Norveç'te ise belirlenen bazı pilot okullarda bu sistem uygulanmaya başlanmıştı. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde Avrupa ülkeleri 4 günlük mesai uygulamasına geçmişti. Peki, Türkiye’de okullar 3 gün tatil mi olacak? Konuyla ilgili MEB’ten bir açıklama gelip gelmediği merak ediliyor. Bilindiği gibi Türkiye’de haftanın 5 günü okul, 2 gün ise hafta sonu tatili var. MEB okullar 2023’te kaç gün olacak? İşte, heyecanlandıran haber"

Bu haberlerin hepsi de "Avrupa’daki 4 gün okul, 3 gün tatil sisteminin Türkiye’de de uygulanıp uygulanmayacağına dair henüz Milli Eğitim Bakanlığı’ndan resmi bir açıklama gelmedi." vb cümlelerle sona eriyor...

MEB bu gün bir çok konuda açıklama yaptı. Ama bu açıklamada okulların 4 gün açık, 3 gün tatil olabileceğine daire tek kelimelik bile haber yok...

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.