7.4 Büyüklüğündeki Depremin Ardından Operatör Şirketleri Harekete Geçti

Kahramanmaraş'ta yaşanan 7.4 şiddetindeki deprem sonrasında GSM operatör şirketleri harekete geçti.

7.4 Büyüklüğündeki Depremin Ardından Operatör Şirketleri Harekete Geçti

Türkiye'de faaliyet gösteren GSM operatörleri, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan şiddetli depremden etkilenen tüm illerde kesintisiz iletişimi sağlamak için çalışıyor.

GSM operatörleri, depremden etkilenen tüm illerde kesintisiz olarak iletişimi sağlamak için seferber oldu. Operatörler, deprem bölgesindeki bölgedeki vatandaşlara ücretsiz olarak konuşma, SMS ve internet paketi tanımladı.

Vodafone Türkiye, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen şiddetli depremden dolayı derin üzüntü duyduk. Afet bölgesinde olan tüm müşterilerimize acil iletişim ihtiyaçları için ücretsiz olarak konuşma, SMS ve internet paketi tanımlanmaktadır. Afet bölgesinde fatura borcu nedeniyle GSM hatları kapalı ve kısıtlı olan müşterilerimizin hatları acil iletişim ihtiyaçları için yeniden açılmıştır."

en-cok-tercih-edilen-gsm-operatorleri-2.jpg

TURKCELL'DEN ACİL İLETİŞİM PAKETİ VE KAHRAMAN PAKETİ

Turkcell'den alınan son bilgiye göre, şirketin, tüm imkanlarıyla deprem bölgesindeki insanların iletişim ihtiyaçlarını kesintisiz olarak sürdürmek için çalışmalarını sürdürdüğü belirtilerek, şöyle denildi:

"Afet bölgesindeki tüm kullanıcılarımıza ücretsiz olarak görüşme, SMS ve internet içeren Acil İletişim Paketi ile bölgedeki arama kurtarma ekiplerine Kahraman Paketi tanımlayarak iletişim desteği veriyoruz. Ayrıca, borcu nedeniyle kapalı olan müşterilerimizin hatları acil iletişim ihtiyaçlarının karşılanması amaçlı olarak açılarak paket tanımlamaları gerçekleştirilmiştir. Afette zarar gören baz istasyonlarımızı hızla hizmete alırken, bölgeye çok sayıda mobil baz istasyonları, jeneratörler, uydu hizmeti verebilen mobil araçlar ve çevre illerden ekipler gönderiyoruz. Bu zor günlerde depremden etkilenen illerimizdeki tüm vatandaşlarımıza destek olmak için elimizdeki tüm imkanları seferber etmeyi sürdüreceğiz. Deprem bölgesinde yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

gsm-operatorleri-turkcell-vodafone-turk-telekom.jpg

TÜRK TELEKOM'DAN SEFERBERLİK

Türk Telekom afet bölgelerindeki iletişim ihtiyacı için bilgilendirme ve seferberlik başlattı. Depremin en yoğun şekilde hissedildiği Kahramanmaraş'ta öncelikli alanlarda konumlandırılan acil iletişim ve mobil iletişim araçları, bölgedeki vatandaşlara ücretsiz olarak iletişim hizmeti sunuyor.

AFAD'ın daveti üzerine 105 kişilik Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE) deprem bölgesine hareket ederek yapılan arama kurtarma faaliyetlerine tam destek vermeye başladı. Bölgeye çadır, battaniye ve uyku tulumları gönderildi.

Yapılan çalışmalar kapsamında, vatandaşların akıllı cihazları için Türk Telekom mağazalarında taşınabilir şarj cihazı (powerbank) desteği sağlanıyor.

Mobil baz istasyonları bölgeye gönderilirken, vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz olarak konuşma ve internet yüklendi.

Bölge halkı için WiFi internet noktaları ücretsiz olarak kullanılma sunuldu. Bunun yanı sıra iletişime kapalı olan müşterilerin mobil, internet ve sabit hatları görüşmeye yeniden açıldı.

Bölgede bulunan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz olarak konuşma ve internet yüklenirken, ankesörlü telefonlardan yurt içinde tüm yönlere iletişim ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.